Yıllar İçinde Topuklar da DeğişmişlerKadınların ayakkabı aşkını herkes bilir. Peki hiç düşündünüz mü bazen son paramıza ayakkabı alıp, bir hafta parasız geçirecek kadar bizi çılgına çeviren şey ne? Öncelikle modele karar versek bile çeşit çeşit topuk var; apartman topuk, sivri burun, platform  kama, iskarpin diye balık ismi bile sanabileceğiniz yüzlerce çeşit. Biri kıyafetimize uyar biri uzun gösterir, biri zayıf gösterir, biri göz rengimize uyar :) Derken karar veremeyip hepsini alırız.

eskisiyleyenisiyle topuklar

70'li yılların modası dendiğinde akla ilk gelen şey şüphesiz ki apartman topuklar. Sadece kadınlar değil, erkekler tarafından da tercih edilen bu topukların ve İspanyol paça pantolonun tencere kapak gibi bir ilişkisi vardı. :)

eskisiyleyenisiyle topuklar eskisiyle yenisiyle ayakkabı topukları iğne topuk

80’lerde bu işi akrobasiye dönüştürüp, yeteneğinizi ölçen iğne topuk ayakkabılar geliştirmişler.

eskisiyle yenisiyle topuklar eskisiyleyenisiyle ayakkabı topukları


Ama sanırım baktılar olmayacak yeni bir çözüm yolu geliştirdiler. İşte karşınızda sökülüp takılabilen topuğuyla son teknoloji topuklu ayakkabılar.

eskisiyle yenisiyle topuklar eskisiyleyenisiyle ayakkabı topukları

Gerçekten harika bir fikir. Diyelim ki önemli bir toplantınız var, topukları takıp toplantıda şıklığınız ile göz kamaştırıp. Çıkışta topukları kolayca kısa olanıyla değiştirip, rahat rahat gezebilirsiniz. Böylece hem tüm gün eziyet çekmemiş olursunuz,  hem istediğiniz anlarda şık ve bakımlı gözükebilirsiniz.

eskisiyleyenisiyle ayakkabı topukları eskisiyle yenisiyle topuklu ayakkabı

Ayrıca kolay takıp çıkarılabilecek bir şekilde tasarlamaları, yanınıza kutusuyla topuğu alıp kolayca her yerde değiştirebilmenizi sağlıyor.

eskisiyleyenisiyle ayakkabı topukları eskisiyle yenisiyle topuklu ayakkabılar

Gelelim işin en güzel yanına klasik bir ayakkabı seçip ince, uzun , kalın ya da desenli sayısız topuk alıp ayakkabılarınızı değişik formlarda kullanmanız da mümkün.

eskisiyleyenisiyle topuklar ayakkabı eskisiyle yenisiyle

Ben bu işi bir ayakkabı aşığı olarak çok sevdim. Umarım en yakın zamanda Türkiye’de de seri üretime geçerler ve bizde her rengini alırız.
Pingu
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol