Geçmişten Günümüze Bir Misafir; İspanyol Paça Pantolon

Her sene modadaki gelişmelerin, geçmişteki trendlerle günümüzün yorumlanması sonucu çıktığını gözlemliyoruz. Trend olan her şeyde mutlaka “Aaa bunu eskiden de yapıyorduk!” yorumlarını görmeniz mümkün. Hatta annelerimizin dolaplarına başvurduğumuz pek çok zaman olmuştur.

eskisiyle yenisiyle pantolon modelleri ispanyol paça pantolon geçmişten günümüze misafir eskisiyle yenisiyle eskisiyleyenisiyle

İspanyol paça; 2015’te tekrar meşhur olmuş ve 2016 senesi boyunca da herkes tarafından giyilmiş olan bir trend. Ancak kendisi yeni değil. Taa 70’li yıllara dayanıyor. Hem de daha bol paçalı ve kadın-erkek fark etmeksizin giyiliyordu.

eskisiyle yenisiyle ispanyol paça pantolonlar eskisiyleyenisiyle geçmişten günümüze misafir eski pantolonlar eskisiyle yenisiyle

Şimdi düşünebilirsiniz erkekler nasıl giyiyordu diye ancak erkeklerin şimdilerde nasıl kısa paça ve dar pantolonlar giydiğini de gözden kaçırmamalıyız. Bunun en iyi örneklerini Yeşilçam filmlerinde görebilirsiniz.

eskisiyleyenisiyle pantolonlar geçmişten günümüze eskisiyle yenisiyle misafir


Günümüzde moda olan şekli ile İspanyol paça pantolonlar yüksek belli fakat eskiden, düşük bel olarak giyiliyordu. Tabi 70’lerde değil, 90’larda yeniden moda oldu bu akım. İnsanların kasık kemikleri belli oluyordu ve paçaları olabildiğince geniş pantolonlardı. Genelde üzerine göbeği açık tişörtler giyilirdi. Her trend gibi o da gelip geçti fakat ara ara kendini göstermekten çekinmiyor.
Ellie
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol