Eskisiyle Yenisiyle Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı Hakkında

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

 Ali Acun Ilıcalı, ya da bizim bildiğimiz şekilde Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969’da Edirne’de doğdu. Babası müteahhit Ergün Ilıcalı, annesi İlknur Ilıcalı kooperatifler il müdürüydü ve kökenleri Erzurum’a dayanıyordu. Acun’un Edirne’de doğmasına rağmen her programında Erzurumlu olduğunu dile getirmesinin sebebi de budur. 


Çok sosyal bir çocuk olan Acun Ilıcalı, genellikle Edirne’de çoğu Roman olan arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirip ve sıra dışı (yapılmaması gereken) şeyler yaparmış, örneğin 9 yaşında sigaraya başlamış. Yaramaz olarak nitelendirebileceğimiz Ilıcalı’nın kendisinin belirttiğine göre çoğu vakti oyunla geçermiş, ders çalışması gerektiği zamanlarda bile kitaplardaki harflerden lig kurar maç yaptırırmış. Okumaya çok da hevesli olmamasına rağmen Kadıköy Anadolu Lisesi’ni kazanmış ve İstanbul’a anneannesinin yanına taşınmış. 

acun ilicali eski hali eskisiyle tv rogramlari yarisma


İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü 7-8 sene gibi bir süre okuyup yarıda bırakan Acun Ilıcalı, okuduğu esnada, 19 yaşında Seda Başbuğ ile evlendi. Çiftin Banu adında bir kızları oldu; Ilıcalı, baba olduğunda 21 yaşındaydı. Annesi, babası ve kızı Banu Bodrum’a yaptıkları yolculuk sırasında kaza geçirmiş ve annesiyle babası vefat etmiştir. 21 yaşındaki genç bir babanın, üstelik iç dünyasında hala çocuk sayılabilecek bir babanın başına gelen bu trajik olay elbette onu kötü etkilemiş ve evliliğini sonlandırmıştır. Daha sonra 1994 yılında geçirdiği motor kazasında yanındaki arkadaşını kaybetmiştir. Bağdat Caddesi’nde açtığı kot dükkânının da batmasıyla Acun Ilıcalı dibi görmüş ve artık yükseğe çıkma vakti gelmiştir. 

Acun Ilıcalı ve en yakın arkadaşı Esat Yontunç

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma esat yontunç

Bir gün Acun Ilıcalı ve üniversiteden arkadaşı Esat Yontunç ile birlikte havaalanına gittikleri sırada Show TV binasını görmüş ve İrfan ağabeylerini ziyaret etmeye karar vermişler. O dönem Show TV’nin mali koordinatörü olan İrfan Şahin, Ilıcalı’nın kuzeni Bekir Bey’in arkadaşıymış. İrfan Şahin’in yardımlarıyla Acun Ilıcalı Show TV’de Beşiktaş muhabirliği işiyle hayatımıza girmiş oldu.

acun muhabir ilginc degisik acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

 

2001 yılında sunuculuğunu yapmaya başladığı, aynı zamanda ilk sunuculuk tecrübesini yaşadığı Dokun Bana yarışmasında çok trajikomik bir gaf yapmıştır. :)

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma dokun bana

Acun Ilıcalı yaptığı bu gafı anlatıyor : 

https://3-adam.acunn.com/acun-ilicali-nin-dokun-bana-programindaki-kahkahaya-bogan-anlari-944761-video

Daha sonra 2002’den 2006’ya kadar ‘Acun Firarda’ adlı gezi ve eğlence programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. Asıl ününü bu program sayesinde kazanmıştır. 

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma sohbet

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma muhabir

2004 yılında Acun Medya şirketini kurmuştur.

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma medya


2004’ten itibaren durmaksızın çalışmış, ekranlarda çokça izlenen programlara imza atmıştır. 2004-2006 yılları arasında iğrensek de izlediğimiz ‘Fear Factor’ adlı korku-gerilim içerikli televizyon programını :

fear factor acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma fear factor


2007-2010 yılları arasında ‘Var Mısın Yok Musun’ adlı yarışma içerikli televizyon programını :

varmisin yokmusun var misin yok musun acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

2006 yılında "Survivor Türkiye" adlı yarışma içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Survivor programı hala devam etmektedir.

acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma survivor ada unluler gonulluler

2007-2008 yılları arasında ‘Yoksa Rüya mı?’ adlı aktüel içerikli programı, 2008-2014 yılları arasında ‘Söyle Söyleyebilirsen’ adlı ses yarışması programını yapmıştır. 2009-2016 yılları arasında ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ adlı, yetenek içerikli televizyon programını yapmıştır ancak 2012 yılının ‘Türkiye’nin yeteneğinin köpek Max olması biraz tuhaf olmuştur… :)

max yetenek sizsiniz kopek acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

2010-2011 yılları arasında ‘Yok Böyle Dans’ adlı dans programını sunmuştur ve 2011 yılında başlayıp hala devam eden ‘O Ses Türkiye’ adlı ses yarışması programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaktadır.

yok böyle dans acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma


Çalışanlarıyla birlikte Acunn.com adlı internet sitesini kurmuştur. 2013 yılında Show TV'den ayrılıp, Star TV'ye geçmiştir. 2013 yılında ‘3 Adam’ adlı televizyon programının yapımcılığını yapmaya başlamış, programın sunuculuğunu Eser Yenenler, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’a bırakmış, bir nevi bu yetenekli gençlerin ellerinden tutmuştur. MNG Shop (şimdiki adıyla Shop90) adlı televizyon kanalına %40 ortak olmuş,  Doğuş Yayın Grubu ortaklığında Tv8 adlı televizyon kanalını satın almıştır (%70 sahibidir). 7 Ekim 2016 tarihinden itibaren Shop90 adlı televizyon kanalını kapatarak TV8,5 adlı spor kanalını kurmuş ve yayına başlamıştır.
Türkiye'deki üniversitelerde ve Anadolu'nun farklı yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır. Gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelen olayları mizahi bir dille anlatmıştır. 

profil foto fotograf acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

Hareketli iş hayatının yanında özel hayatı da oldukça hareketli ve karışıktır. Bir kızları olan Seda Başbuğdan boşandıktan sonra 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Yasemin ve Leyla adlarında iki kızı olmuştur. 2010 yılında Var Mısın Yok Musun yarışmacılarından Şeyma Subaşı ile bir ilişkisi olmuş ve 2013 yılında çiftin evlilik dışı ilişkisinden Melisa adında bir kızı olmuştur. 2 Temmuz 2016 tarihinde eşi Zeynep Yılmaz'dan anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştır.

Acun Ilıcalı ve Zeynep Ilıcalı

zeynep ilicali esi acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı

seyma subasi acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

Kızları Banu, Yasemin, Leyla ve Melis

cocuklari banu leyla melis acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

kizi kucuk acun ilicali eski yeni hali isleri yaptiklari tv rogramlari yarisma

Acun Ilıcalı’dan kötü şekilde bahseden az insan vardır. Bunun en büyük sebebi televizyon sektörüne girdiği günden bugüne birlikte çalıştığı, yarışmalarında yer alan çoğu insanın elinden tutmuş olmasıdır. Bugün birlikte çalıştığı insanların çoğu geçmiş programlarında yer alan kişilerdir. Sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptığı her programda birçok ünlü isme de yer vermiş, onların da sürekli göz önünde olmasını sağlamıştır. Yaşadığı acı tecrübelere rağmen başarı ve şöhret basamaklarını emin adımlarla çıkan Acun Ilıcalı bugün Türkiye’de en çok bilinen belki en çok kazanan televizyon yüzlerinden biridir. 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol