Zamanın Fenomeni - Facebook

Zaman sosyal medya zamanıdır. Yediden yetmişe, memurundan işçisine, öğrencisinden mühendisine ve hatta kundaktaki bebekten tutun ki, anne karnındaki cenine kadar artık herkes sosyal medya fenomenidir. Gittikçe artan kullanıcı sayıları ile insanların yaşam felsefesi haline gelen, bu işten ekmek parası kazanan binlerce ve belki hatta milyonlarca insan vardır.

eskisiyle yenisiyle facebook eskisiyleyenisiyle sosyal medya facebookun eski hali yeni hali

Eğer toplu taşıma kullanan bir vatandaşsan, ortaokuldaki küçüklerimize bile baktığımızda hepsinin birer fenomenmiş gibi sürekli paylaşım derdinde olduklarını görürüz. Evet evet tamam haklısınız. Kulaklarım çınlamaya başladı bile, sadece gençler değil, bizden büyükler, yani anne babalarımız, teyzelerimiz, dayılarımız, amcalarımız, dedelerimiz, ninelerimiz, kapı komşumuz, mahalle muhtarımız ve hatta siyasi büyüklerimiz bile bu işe el atmışken tabi ki sosyal medyanın en kıdemlisi facebook da bu işten nasibini almazsa olmazdı.

eskisiyle yenisiyle facebook facebookun eski hali yeni hali eskisiyleyenisiyle sosyal medya

Büyük düşünürlerimizin de dediği gibi, ‘değişmeyen tek şey, değişimdir’ diye. Hah işte bu konuda çok haklılar. Neden diye soranlara cevap olsun ki; facebook eski facebook mudur? Önceden profillerde şarkı paylaşımıyla mesaj göndermeler olsun, oyunlarda yardımlaşmalar olsun fazlasıyla baş gösterirken, şimdi yerini diğer sosyal medya ağları almış bulunmaktadır. Sen ki sadece okulun öğrencileri için kurduğun haberleşme ağını tüm dünyaya yaymış adamsın. Mark Elliot Zuckerberg sana sesleniyorum. Önceki elit facebook nerde? Aaa bakın şimdi hakkını yemeyelim çünkü özel zamanlarımızı ilk kutlayan facebook ailesi oluyor, bazen de tek kutlayan. Kendini geliştirdi fakat eski elit halinden eser yok şimdi deyip şimdilik hoşça ve facebook ile kalın…

plepözgee
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol