Hızlanan Zaman mı Teknoloji mi: Atari Playstation

Çocukluğumuzun çoğu zamanı sokakta, arta kalan zamanlar ise, eş, dost, kuzen, arkadaş bol bol toplaşıp eğlencenin dibine vurulan “Atari” ile geçti desek yeridir. İçimizdeki psikopat avcı ruhuyla, silah ile az kuş öldürmedik. Süper mario da prensesi kurtaracağız diye ömrümüzden ömür gitti. Dalsım, Ken, Chun-li  ve meşhur aduketimiz vardı halen daha hareketini yaparız bol esprili ortamlarda. 

mario oyun eski yeni eskisiyle yenisiyle oyunlar mario can hak

Çok mu nankör ve geri kafalı olduk yeni teknolojinin nimetlerini çatır çatır yediğimiz şu günlerde bilemedik ama Playstation 1-2-3-4-5 varken! 10’a kadar da yolu varken… Hatta tenisi, futbolu, macera oyunları canlı oynarmışcasına oynayabilirken... ama ya duygu, ya o zamanlarda lüks olabilen, varlığıyla bile şaşırtan, içinden çıkanlarla hayretlerimizin dahi şaştığı oyunların anıları varken! 

çocuk kulaklık oyun ps3 ps4 ps5 ps6 eskisiyle yenisiyle eski yeni

Siz hiç playstation oynarken, evde ki kalabalıktan sıranın size gelememesi nedir bilir misiniz? Şimdi ki bu, haddinden fazla teknoloji ile yalnızlaşan toplumun bireyleri olarak, dibine kadar Playstation 12345 ve bilmemkaçıncı serisi ile tek başımıza oynasak ne olur?

Haydi itiraf edin, şimdi hangisini seçerdiniz ? 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol