Eskisiyle Yenisiyle Playşıteyşın

“Playstation nedir”

 Diye sorsam eminim ki, hiç oynamamış insanlar dahi bir yerlerde işitmiştir.Sen bana kısaca PS :) Feridun Düzağaç esprisinden sonra, konumuza geri dönelim. Bu ve bu tarz esprileri birbirine yapabilecek erkek gruplarının oyuncağıdır kendisi. Ülkemizde, “PES atalım mı?” sorusuyla oynamaya davet edilir. Bu güzeller güzeli, zaman katili video oyun konsolunun tarihini, gelin birlikte inceleyelim. 

ps4 ps3 ps2 oyun fifa oynamak oyunlar atari

Playstation 1 (1993-1999) 


Playstation, teknoloji devi olarak nitelendirilen Sony tarafından geliştirilen oyun konsolu serisinin ismidir. 1993 yılında duyurulan oyun konsolu ilk olarak 1994 yılında Japonya’da üretildi. Üretimiyle birlikte ortalığı kasıp kavuran PS, dünya çapında 100 milyonun üstünde sattı ve bu başarıyı elde eden ilk video oyunu konsolu oldu. CD desteği veren PS1, bu özelliğiyle devrim yaptı.

ps1 oyun oyunlar oynamak fifa pes


Playstation 2 (1999-2005)


PS1'in piyasadaki başarısını gören Sony, ikinci nesil konsol için oldukça uğraş verdi.Yeniliklerle adını duyuran oyun konsolu, yeni versiyonunda da aynı etkiyi yaratmak istiyordu.Yeni gelen PS2, ekstra başka bir cihaza ihtiyaç duymadan film ve müzik CD'lerinizi oynatacak ve bununla da yetinmeyip, DVD desteğiyle birlikte tüm kalpleri kazanacaktı. Kalp hırsızı, devrimci şapşik!

ps2 oyun oyunlar oyunoynamak oynamak fifa

Playstation 3 (2005-2013)


2006 yılı geldiğinde, pamuk eller yine ceplere gidiyordu. Yeniliklere doymayan konsol, PS3 ile bluray oynatma ve hareket sensörüne sahip oluyordu. Oyunlarını internet üzerinden satmaya başlaması da bu döneme denk geldi. PS Store ile büyük bir adım daha atmış olundu. Sanki, onlar teknolojiyi değil, teknoloji onları takip ediyor. 

ps3 oyun oyunlar oyunoynamak fifa pes

Playstation 4 (2013-Günümüz )


Kendini tekrarlamayan, hep yenilikler peşinde koşan bir konsoldur kendisi. Hiçbir zaman yanıltmamıştır sevenlerini. PS4 ile ustalık eserini vermiş gibi duruyor. Bu derece, üst standartları yakalamış bir ürün daha üzerine ne koyabilir bilmiyorum ama yeni nesil ürün geleceğini düşününce mutlu oluyorum. Daha yapacakları çok şey var mı? Bizde para kalmadı. Oyunlar çok pahalı, biraz indirim. Bir de günleri 24 saatten 48 saate çıkartırsanız, çok seviniriz. Öpüyoruz, kendinize iyi bak. Terli terli su içmeyin. Mühendislere çok selam.

ps4 ozellikler oyun oyunlar oynamak fifa pes

Biz kullanıcılarının, hayatlarımızdan kesitler bulabileceği Playstation’ın gelişimini gösteren bir video. İzlemenizi tavsiye ederim.

Playstation 5

Gözlerim yollarda bekliyorum. Seni tanımak istiyorum yiğidim, beni mutlaka ara!

Baturay Çevik
Editor
"Mahalle baskısına tampon bölge"

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol