Cep Telefonuna Jeton Yüklemek

Eskiden cep telefonları olmadığı için hatta, her evde telefon da olmadığı için insanlar, uzaktaki sevdiklerine ulaşmak ve seslerini duymak için ankesörlü telefonlarda kuyruk beklerlerdi.

jeton eskijeton ptt eski yeni eskisiyleyenisiyle

PTT’ye ait bu jetonlar, üç boyuttaydı ve boyutuna göre de fiyatları ve işleyişleri değişmekteydi. Küçük boyutta olanlar, şehir içi görüşmelerde; orta boyutta olanlar şehirlerarası görüşmelerde; büyük boyutta olanlar ise uluslararası görüşmelerde insanlar tarafından kullanılmaktaydı. Zaman zaman kesilen görüşmeler ve yaşanılan sıkıntılara rağmen insanların sevdiklerine ulaştıran önemli iletişim aracıydı.

eskiyeni eskisiyleyenisiyle eski yeni jeton telefon eskitelefon

Gelişen teknolojiyle beraber eskiden herkesin evinde olmayan ev telefonları bile cep telefonları nedeni ile kullanılmamakta ve insanlar çoğunlukla tercihlerini evlerindekini iptal ettirmekten yana kullanıyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık büyük küçük herkesin elinde olan bu materyal sayesinde insanlar istediği an sevdiklerine ulaşma fırsatı yakaladılar. Dünya bu küçücük kutunun içinde artık ve akıllardaki şu soru artık ceplerdeki cihaz için de cevabını arıyor 'Zeki Müren'de bizi görecek mi?'

Tavananna
Editor
Hititolog

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol