Tarihin Karanlık Sayfası Woolpit’in Yeşil Çocukları

1883 yılında yaşanan tarihte hala gizemini koruyan bu olay, birçok kişi tarafından bilinmez. Fakat o dönemin İspanya’sında yaşayan insanlar büyük korku yaşamışlardır.

Yeşil Tenli Çocuklar

İspanya’ya ait Banjos kasabasının çevresindeki tarlalarda çalışan gündelik işçiler biraz uzaktan çocuk sesi duyarlar. Çocukların ağlama sesi işçileri meraklandırıyor ve onları aramaya başlıyorlar. Bir mağaranın girişinde birbirine sarılmış vaziyette duran iki çocuk görüyorlar. 11-12 yaşlarındaki iki çocuğu gören ne yapacağını şaşırıp birbirine bakmaya başlıyor. Çocukların derisi yeşil renginde… Ve üzerlerinde metal giysiler bulunmakta.

1883 yılında yaşanan tarihte hala gizemini koruyan bu olay, birçok kişi tarafından bilinmez. Fakat o dönemin İspanya’sında yaşayan insanlar büyük korku yaşamışlardır. İspanya’ya ait Banjos kasabasının çevresindeki tarlalarda çalışan gündelik işçiler biraz uzaktan çocuk sesi duyarlar. Çocukların ağlama sesi işçileri meraklandırıyor ve onları aramaya başlıyorlar. Bir mağaranın girişinde birbirine sarılmış vaziyette duran iki çocuk görüyorlar. 11-12 yaşlarındaki iki çocuğu gören ne yapacağını şaşırıp birbirine bakmaya başlıyor. Çocukların derisi yeşil renginde… Ve üzerlerinde metal giysiler bulunmakta.

Güneşsiz Gezegen mi Yoksa Arsenik mi?

İşçiler bu iki çocuğun yaşadığı korkuyu ve endişeyi anladıklarında onları köye, ailelerinin yanına götürmeye karar veriyorlar. Çocuklar İspanyolca bilmedikleri için ne yaşadıklarını ve ne hissettiklerini anlatamıyorlar. Erkek ve kız olan iki çocuktan erkek olan hiçbir şey yemediği için açlıktan ölüyor fakat kız çocuğuna zorla yemek yediriyorlar ve o yaşıyor. Bir zaman geçtikten sonra İspanyolca öğrenen kız, güneşsiz bir gezegenden geldiklerini, büyük bir patlama olduğunu ve patlamadan sonra kendilerini burada bulduklarını söylemiştir. İlginç olan durum ise, aynı olayın 12. Yüzyılda İngiltere’de de yaşandığıdır.

 

İspanyolca öğrenen kız, güneşsiz bir gezegenden geldiklerini, büyük bir patlama olduğunu ve patlamadan sonra kendilerini burada bulduklarını söylemiştir. İlginç olan durum ise, aynı olayın 12. Yüzyılda İngiltere’de de yaşandığıdır.

 

İngiltere’nin bir kasabasında aynı vaziyette bulunan bir kız bir erkek çocuğu bulunuyor. Erkek çocuk tedirgin davrandığı ve hiçbir şey yemediği için ölüyor fakat kız çocuğu kurtuluyor. Aynı şekilde İngilizce bilmeyen kız çocuğu, İngilizceyi öğrendiği zaman güneşsiz bir gezegenden buraya geldiklerini anlatıyor. Kasaba halkı ile yaşamaya devam eden kız, büyüdükçe normal insanların ten rengine kavuşuyor ve burada evleniyor.

 

Üzerinden 100’lerce yıl geçmesine rağmen İngiltere ve İspanya’da bulunan çocuklarının aynı şeyi anlatması, aynı ten rengine sahip olması ve metal giysiler giymesi ise tarihin karanlık bir sayfasıdır.

 

Üzerinden 100’lerce yıl geçmesine rağmen İngiltere ve İspanya’da bulunan çocuklarının aynı şeyi anlatması, aynı ten rengine sahip olması ve metal giysiler giymesi ise tarihin karanlık bir sayfasıdır. Kimi insanlara göre bu dünya dışı varlıklar ile temasa girdiğimizin bir kanıtı olarak gösterilirken kimisi ise bu çocukların mağarada arsenik zehirlenmesi yaşadıkları için tenlerinin yeşil renkte olabileceği ve bu yüzden akıl sağlıklarını yitirdiklerini söylemektedir. Peki, metal giysilerin gerekçesi nedir? Ya da arsenik ile zehirlenen çocuklarının ikisinin de aynı anda o şekilde olması? Günümüzde hala gizemini korumayı başaran bu olay insanlar için oldukça düşündürücüdür.

 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol