Pippa Bacca’nın anısına; “Barış gelinim olur musun?” projesi

2008 yılında; “Barış Gelini” adıyla, dünya barışı ve insan hakları için, beyaz bir gelinlikle yola çıkan Pippa Bacca, Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bir kamyon şoförü tarafından tecavüz edilip öldürüldü. Ülkemizde yaşanan birçok acı olay gibi, bu olay da slogan üreten ama asla çözüm üretmeyen bir duruş sonrasında 1-2 günde unutuldu. Unutulan sadece yaşanan tecavüz ve cinayet değil, Pippa ile birlikte katledilen dünya barışı ve insan haklarıydı.

Pippa Bacca'yı Hatırlayalım

 

Elbette unutmayanlar var içimizde. İşte o unutmayanların sayısı ne kadar çok artarsa, gelecekte o denli güvenli ve özgür bir ülkede yaşarız. Bu gaye çevresinde birleşmiş bir proje dahilinde, Pippa Bacca’nın duvağı kaldığı yerden barış için yoluna devam ediyor. “Barış Gelinim olur musun?” adıyla oluşturulan projede, pek çok tanınmış isim yer alıyor.


gelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesigelinim-olur-musun-projesi

Baturay Çevik
Editor
"Mahalle baskısına tampon bölge"

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol