Hastaları Öldürüp Canlandırdığını Söyleyen Seri Katil Hemşire: Jane Toppan

1857 ile 1938 yılları arasında yaşamış olan Jane Toppan’ın tek bir amacı vardır; o da Dünyadaki tüm insanlardan daha çok 'çaresiz insan' öldürmektir.

jane toppan seri katil hemsire cinayet oldurup canladırmak

 

Annesinin tüberkülozdan dolayı ölmesinden sonra, babası Paul Kelley ve 3 kız kardeş birlikte yaşamaya başlamışlardır. Paul Kelley, yaşadıkları bölgede deli lakabını almış bir terzidir. Hatta onun deli lakabını hak ettiğine dair en büyük kanıt, kendi göz kapaklarını dikmeye çalışmasıdır. Psikolojik sorunları olan Paul Kelley, iki büyük kızına türlü işkenceler yapmaktadır. Özellikle en büyük kızını öldüresiye dövmesi sonucunda Boston Sığınma Evi, büyük ve ortanca kız çocuğunu onun elinden kanuni yollardan almıştır. Fakat daha çok küçük olan Jane, babası ile yaşamaya devam etmiştir.

 

Babası, Jane'e de büyürken işkence yapmaya başlar. Bunun sonucu olarak Jane, evden kaçmış ve bir ailenin yanına sığınmıştır. Bu sürede de Toppan soyadını almıştır. Fakat Jane’in çocukluk travmaları gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Şiddete karşı aşırı eğilim göstermesiyle, yanına sığındığı aile onu hemşirelik eğitimi alması için şehir dışına yollar. Aslında iyi bir amaç gibi gözüken bu durum, sonraları birçok masum insanın ölümüyle sonuçlanacaktır.

 

jane toppan hemsire cinayet degisik ilginc hayat hikayesi hemsirelik hastane oldurmek

 

Hemşirelik eğitiminin ardından hastalar tarafından çok sevilen hemşire Jane, oldukça merhametli bir insan olarak tanınmasına rağmen, yavaş yavaş içinde yatan şiddet, öfke ve kin gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Fareler üzerinde çeşitli deneyler yapmaya başlayan Hemşire Jane, onların ölümünü izlemekten büyük zevk aldığını ileri bir tarihte dile getirmiştir. Farelere yaptığı deneylerin çoğu, onlara atropin ve morfin vermesiyle, ölüme karşı koyabilme sürelerini ölçmesi gibi akıl almaz boyutlarda olmuştur. 

 

morphıne morfin uyusturucu jane toppan cinayet ilac hastane hastalik

 

Fareler üzerinde yaptığı deneyler artık zevk vermemeye başlamış olacak ki; 1895 yılında insanlar üzerinde de deneyler yapmaya başlamıştır. Önce ev sahiplerini öldürür. Sonrasında ise üvey kız kardeşini bir doz 'striknin' ile. Devamındaki denekleri ise Davis ailesi olmuştur. Onlara morfin ve atropinin değiştirerek vermeye başlamıştır. Bu deneyinin amacı, sinir sisteminin yapılan değişikliklere nasıl tepki verdiğini ölçmektir. Davis ailesinin ölümü ardından yapılan otopside, Jane Toppan’ın onlara morfin enjekte ettiği öğrenilmiştir. Bunun üzerine burada yaşayamayacağını anlayan Hemşire Jane, Toppan şehirden kaçarak bir süre izini kaybettirir. 

 

hemsire katil jane toppan ilginc hayat hikayesi morfin morphıne uyusturmak uyusturucu profil resmi

 

Geri döndüğünde öldürdüğü üvey kardeşinin kocasına yakınlaşmaya başlayan Jane Toppan, ona çok ünlü bir hemşire olduğunu ve insanları öldürüp tekrar dirilttiğini söylemiştir. Boston’da yakalanan Jane Toppan verdiği ifadede, morfin verdiği hastalarla oldukça yakınlaştığını, onlar ölürken onlara iyice yakın durarak bundan büyük zevk aldığını söylemiştir. Ölmeye yakın hastaların, tekrar kendine gelip öldüğü zaman kendisinde cinsel bir uyanma olduğunu da dile getirmiştir. Toplamda 31 kişinin ölümüne neden olduğunu ve hakimleri akıl sağlığının yerinde olmadığına inandırarak hapishane yerine akıl hastanesine yatırılmasını kendisi sağlamıştır. 1938 yılında ise burada hayatı son bulmuştur. 

 

jane toppan gazete haber ilginc degisik haberler sayfa

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol