Gelecekte Ortaya Çıkması Beklenen Meslekler

Bilimin ve teknolojinin gelişmesi ve bilgiye ulaşmanın kolaylığı her gün artmaktadır. Hal böyle olunca birçok farklı meslek grubu da doğmaktadır. İnsanların ihtiyaçları farklılaşmakta ve çoğalmaktadır bu yüzden hiç beklenmeyen veya hiç bilinmeyen birçok yeni durum ortaya çıkmaktadır. İşte gelecekte ortaya çıkması beklenen meslek grupları…

gelecek meslekleri

Yapay Zeka Pazarlamacılığı

 

Eski tip pazarlamacılığın aynısı fakat pazarlanan ürün ise günümüzde hayalden ibaret olan bir şey. Yapay zeka… Yapay zeka çalışmaları her geçen dakika çoğalmaktadır. Bu da gelecek süreçte insanların çok kolay ulaşabileceği bir durum haline gelecektir.

gelecekte olması muhtemel meslekler duygu tasarimciligi

Duygu Tasarımcılığı

 

Özellikle genetik teknolojisinin gelişmesi ve bilimin sınırları aşması sonucu olarak insanlar psikolog yerine duygu tasarımcılarına gidecektir. Ne mi oluyor duygu tasarımcılığı, farklı durumlara göre farklı duygu tasarlamak, kimyasal reçeteler yazmak ve yapay zekayı kullanarak sanal duygu ortamları oluşturarak insanların hayatına yön vermek.

gen terapistligi muhtemel gelecek meslekler

Gen Terapisti

 

Bu meslek grubu da ileride faaliyete geçebilecek meslek grupları arasında bulunmaktadır. İnsanların ruhsal terapiye ihtiyacı olduğu gibi gen terapisine de ihtiyacı olacaktır. Bilimin ilerlemesi ile uzmanlar genlere çok rahat ulaşabilir konuma gelecek ve bozuk olduğu düşünülen genler tedavi edilebilecek.

gelecekte olmasi muhtemel meslekler

Franken Food Denetçiliği

 

Genetiği oynanmış besinler günümüzde neredeyse her yerde bulunmakta. Pazarlardan manava, marketlerden restoranlara kadar her yerde GDO’lu besinler bulunmaktadır. Bu durumun ileride artacağı düşünülürse bunların denetlenmesi gerekecektir. Franken Food denetçiliği de bu meslek grubu olacaktır.

mavi cilek

Sokak lambası yakıcılığı gibi geçmişte olup da artık olmayan mesleklere de buradan göz atabilirsiniz. :)

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol