Geçmişten Günümüze Akıllara Zarar İcatlar Serisi

Tarih boyunca binlerce farklı ürün icat edildi. İnsanlar yenilikçi olmayı, kendi yaşadığı sorunları çözmekle kalmayıp bunu tüm insanlığa mal etmeye çalıştı, çabaladı. Günümüzde kullandığımız her ürünün bir muciti bulunmaktadır. Fakat kullanmadığımız hatta hiçbir zaman da kullanmayacağımız ürünlerin mucitleri neden böyle bir ürün icat etti? Geçmişten günümüze akıllara zarar icatlar serisinde bugün…

 

Bebek Taşıyıcısı

 

Aklınıza bebek arabası falan gelmesin baştan söyleyelim. Bu icat 1937 yılında Jack Milford isimli buz hokeyi oyuncusu boş zamanlarını eşi ile birlikte buzda kayarak geçirirdi. Fakat bir gün bebekleri de aklına geldi ve böyle bir ürün icat ettiler. Onlar dışında kullanan varsa parmak kaldırsın lütfen!

 

bebek tasiyicisi

Honegar

 

1959 yılında bir mucit olan Dr. DeForest’in yaptığı muhteşem ötesi (!) buluş… Bal ve sirkeyi karıştırarak ağrı kesici özelliği olan bir ilaç icat etmiş fakat kullananlarda mide bulantısı dışında hiçbir şey yapmamış. Sanırım bu ilacı sadece kendisi için icat etmiş.

honegar

Kalorifer Sandalye

 

Kış aylarında vücudu sıcak tutmak için en etkili çözüm bu olsa gerek. Üşüdünüz mü hemen kalorifer petekli sandalyeye oturun ve ısının…

kalorifer sandalye tuhaf icatlar

Dondurma Döndürücü

 

Bu icadın yapılıp neden satışa sunulduğu ve bu aşamada hangi süper beyinli insanların çalıştığını düşünüyor olabilirsiniz. Biz de düşündük çünkü bunları. Dilinizi veya elinizdeki külahı döndürmek yerine neden bir düğmeye basıp dondurmayı döndürelim ki?

dondurma dondurucu tuhaf icatlar

Sigara Şemsiyesi

 

1954 yılında sigara bağımlısı bir amcamızın yağmurlu havada sigara içmek gibi bir zevki varmış ve bunun üstüne dahice(!) bir çözüm bulmuş. Sigara şemsiyesi…

sigara semsiyesi

Mezrolu Saat ya da Saatli Mezro
 

Düşünün birisi size hem boyunuzu hem de saati sordu. Mezroyu uzatırken saati söylüyorsunuz ve tüm sorun ortadan kalkmış oluyor.

 

mezrolu saat tuhaf icatlar

 

Yamuk Tüfek

 

Namlusu yamuk tüfek 1954 yılında kafayı mevziden çıkarmadan yandaki düşmanı vurabilmek için tasarlanmış bir icat. Fakat bunu deneyen kişi şimdi nerde, yaşıyor mu bilinmez.

 

namlusu yamuk tufek

Şarap Tutacağı

 

Eğer şarap içmeyi ve gezmeyi çok seviyorsanız alıyorsunuz bir tane şarap tutacağı, takıyorsunuz kadehi boynunuza ve geziyorsunuz. Muhteşem…

Namlusu yamuk tüfek 1954 yılında kafayı mevziden çıkarmadan yandaki düşmanı vurabilmek için tasarlanmış bir icat. Fakat bunu deneyen kişi şimdi nerde, yaşıyor mu bilinmez.

sarap icmeyi sevenlere sarap tutacagi

 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol