90’lı Yılların En Sevilen Televizyon Programları

1968 yılında başlayan Türk televizyonculuğu 21 yıl boyunca sadece TRT ile devam etti. Fakat 1989 yılında Cem Uzan’ın önderlik etmesiyle şimdiki adı Star TV olan Magic Box yayın hayatına başladı. Ve bu süreçten sonra günümüze kadar onlarca yüzlerce yerel ve ulusal televizyon kanalları çıktı. Şimdilerde çok da zevk vermeyen televizyon kanalları eskiden böyle değildi. İnsanlar saatlerce başında oturup eğlenerek vakit geçirirken günümüzde ya evlendirme programı ya da moda programında başka bir şey bulamaz olduk. Gelin birlikte 90’lı yıllara dönüp hayatımıza neşe katan televizyon programlarını inceleyelim.

90'larin unutulmaz programlari suheyl behzat uygur

Şahane Pazar

 

Behzat ve Süheyl Uygur adlı iki kardeşin sunuculuğunu yaptığı Şahane Pazar herkesi televizyon başına çekmeyi başarmıştır. O dönemlerde ünlü olan kişileri çağırıp onlarla türlü eğlenceli oyunlar oynayan iki kardeş farklı iki karakteri ile karşımıza çıkmıştır hep.

teksoy gorevde ben saadettin teksoy 90'ların unutulmaz programi

Teksoy Görevde

 

Oldukça başarılı bir gazeteci olan Sadettin Teksoy, uzun bir süre Hürriyet ile çalıştıktan sonra Star TV’ye geçmiş ve burada gazeteciliğe devam etmiştir. Sonra Star TV’nin başlattığı Teksoy Görevde programında sunucu olarak görev aldığı zamanları unutmak mümkün değil. Birbirinden farklı gizemli olayları ortaya çıkarmak için o yerden bu yere koşmasıyla bilinmektedir. Programla bütünleşen o cümlesini de hatırlayalım. 'Ben Saadettin Teksoyy' :)

90'larin unutulmaz programlari hugo ve tolga abi

Hugo ve Tolga Abi

 

90’lı yılların bir başka efsanesi de Hugo ve Tolga Abidir. O dönem çocuklarını ekran başına kilitleyen Hugo, çocukların uzaktan evdeki, tuşlu ev telefonları ile oynadığı bir oyundu.

 

parlament sinema kulübü cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi

 

Parliament Sinema Kulübü

 

O dönemlerde Pazar akşamlarını sevdiren tek program buydu diyebiliriz. Evlerde DVD'ler yok, internetten film izlemek ise hiç mümkün değil tabii. Bu sebeple herkes haftanın filmini gazetelerden takip ederdi. Televizyonlarda hiç yayınlanmayan filmleri popüler kültür haline getirmeyi başarmıştı Star Tv. 1997 yılında RTÜK tarafından sigara markası olduğu için yayından kaldırılmıştır.

adam olacak cocuk baris manco unutulmayan programlar

Adam Olacak Çocuk

 

Yayınlandığı 1988 ile 1998 yılları arasında büyüyen tüm çocukların Barış Abisi olmayı başarmış Barış Manço’nun yaptığı programda çocuklar birlikte şarkı söyleyip güzel sohbetler ederlerdi. Televizyon başındaki çocuklar da bu eğlenceye katılırdı.

90'larin unutulmaz programlari olacak o kadar

Olacak O Kadar

 

Levent Kırca’nın güncel siyasi ve politik olayları mizahi dille aktardığı skeçleri ülke tarihinin en uzun soluklu programlarından birisidir. Tam tamına 24 yıl boyunca yayınlanan Olacak O Kadar özellikle 90’lı yıllara damga vurmayı başarmış bir televizyon programıdır.

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol