O Zaman Dans Dans Dans - Efsane Müzikal ''Grease''

Öncelikle en baştan söyleyelim; müzikallerin müdavimi olup da Grease’i izlemeyen varsa hemen bu yazıyı okumayı sonlandırsınlar. :)

Brodway’de sahnelenen 1950 Amerika gençliğini canlandıran, komedi müzikali, 1978 yılında filme uyarlanmış ve acaaayipp bir hasılat yapmıştır.

grease film müzikal eskisiyle yenisiyle eski yeni 1950

Filmin yönetmeni Randal Kleiser bile büyük ilgiye ve 340 milyon dolar gişesine çok şaşırmıştır ama 2. film ne yazık ki aynı ilgiyi görememiştir.

Buradan da anlıyoruz her işi tadında bırakmalıyız. Bizim ülkemizde de, 1-2-3-4 hatta 5 diye devam eden, mide bulandıran seriler de mevcut maalesef!

Bir grup liselinin hayatlarını anlatan, fazlasıyla neşeli ve müzikli filmin başrollerini de, Danny (John Travolta) ve Sandy (Olivia Newton John) canlandırmaktadır. Filmde aşk yaşayan bu çift, okulun açılmasıyla, ilişkilerinin bittiğini düşünür ve kısır döngü burada başlar…

Filmde doğallık ve samimiyetle birlikte, eğlenceli müzikler olmasa, geriye pek bir şey kalmadığını da söyleyelim. Bu bir müzikal neticede. 

grease müzikal film dizi eski yeni eskisiyle yenisiyle

Biraz kopuk olduğunu, kurguyu yerle bir ettiğini iddia edenler var şimdilerde ama bu fikirler 1950’lerin Amerikan kültürüne uzaklığından bizce. :)

Filmi hatırlamışken, You’re The One That I Wan ve We Go Together şarkısını da dinlememek olmaz.


İyi eğlenceler herkese.

Güneş Duygu
Editor
"Bir bakmışsın en sevdiğin renk ölmüş!" O rengi canlandırmaya çalışan 'kendince yazar...'

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol