Kalemiyle Fotoğraf Çeken Karakalem Sanatçısı

Karakalem Fotoğraf

Hiç unutmam, lise yıllarında bir arkadaşım, kız arkadaşının portresini koluna dövme olarak yaptırmaya karar vermişti. Kararı sonucunda bir dövmeciyle anlaştık ve birkaç seansta halledeceğini söyledi. Her seansta yanında gidiyor,arkadaşıma destek oluyordum. Sonunda bitti dövme, arkadaşım derin derin dövmesine bakıyordu ve dövmeci o can alıcı soruyu sordu “Kardeşim kız arkadaşına benzedi mi?” Arkadaşımın cevabı sorudan daha da can aldı. “Abi, bu sevgilimden daha güzel oldu.” Nitekim bu dövmeyi yaptırdıktan 1 hafta sonra, kız arkadaşıyla ayrıldılar. 

Bunu neden anlattım? Çizdiği kara kalem portrelerde saç tellerinden, ter damlalarına kadar seçebildiğiniz bir sanatçıyı tanıştıracağım sizlerle. Nijeryalı Arinze Stanley’e merhaba deyin.

Her bir eserine, 200 saatin üstünde zaman ayırdığını söylüyor. Öyle detaylı çalışıyor ki, belki de gözle görünenden daha fazlasını aktarıyor kağıda.Çizdiği bir portre günlük hayatta karşımıza çıksa; birçoğumuzun fotoğraf sanabileceği kadar gerçekçi, ne güzel fotoğraf diyecek kadar da çekici. Böyle yetenekli insanların varlığı ile ayakta kalıyor dünya. Ne varsa üretmekte var. Ben susuyorum. Sanatçının çizimlerinin, sizinle konuşacağına eminim.


zenci kadin portre cizim cizimi resim sanat arinze stanley eskisiyle

zenci kadin portre cizim cizimi resim sanat arinze stanley yenisiyle

 

arinze stanley zenci adam cizim cizimi eskisiyle eskisi sanat sanatci

arinze stanley zenci adam cizim cizimi yenisiyle eskisi sanat sanatci

 

arinze stanley zenci adam erkek cizim sanatci sanat eskisiyle

arinze stanley zenci adam erkek cizim sanatci sanat yenisiyle

Baturay Çevik
Editor
"Mahalle baskısına tampon bölge"

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol