İlk Filminden Son Filmine Kadar Saw Serisinin Değişimi

Her birimizin gerilerek izlediği, acaba şimdi ne olacak dediğimiz seri filmlerden birisi de Testere (Saw) filmi serisidir. Kimi zaman gözlerimizden yaşlar gelirken, kimi zaman da korkudan birilerine sarılmaya çalıştığımız Saw filminin ilk filminden son filmine kadar olan değişimini hadi gelin, hep beraber izleyelim.

testere ilk film

Serinin Birinci Filmi

 

Serinin ilk filminde olay örgüsünün nasıl işlediği ortaya çıkmaktadır. Sıra dışı bir katilin, kurban olarak seçtiği kişilere hayatın anlamını göstermek ve hayatta kalabilmek için nelerden vazgeçebileceklerine dair bir oyun oynar. 8 saatlik süre içerisinde kurbanlardan bir kişi kurtulur ya da katil 2 kurbanı birden öldürür.

testere birinci film

Serinin İkinci Filmi

 

İlk filmden tam bir yıl sonra vizyona giren serinin ikinci filminde, olay örgüsü kendisini korumaktadır. Fakat bu sefer farklı bir karakter kendini oyunun içinde bulur. Katil Jigsaw’ı yakalamaya çalıştığını düşünen bir dedektif, aslında katilin kurbanlarından birisidir.

testere ikinci film

Serinin Üçüncü Filmi

 

Yakalanan katil, yardımcısı sayesinde kaçmayı başarır ve kendisine, dehşet saçan oyunu için yeni kurbanlar seçmeye başlar. İlk iki filmde olduğu gibi Testere 3’te de gerilim dolu sahneler yürekleri hoplatmaktadır.

testere üçüncü filmi

Serinin Dördüncü Filmi

 

 

Bu sefer başrolde, kayıp olan kızını bulmaya çalışan bir baba bulunmaktadır. Jeff oksijenin giderek azaldığı bir ortamda kızını ararken, bir video kaset bulur ve izler. Bu kasette katil hakkında önemli bilgiler verilmektedir. Aslında bu oyunun bir parçasıdır. İpuçları kasetin içindedir. Bunu çözmeye çalışan Jeff’in gerilim dolu hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktadır.

testere 4 film afisi

Serinin Beşinci Filmi

Hoffman, katil Jigsaw’ın oyunlarını devam ettirebilecek tek kişidir. Fakat Hoffman’ı bu konuda sıkıştırarak kişilerin her birini tek tek oyun içine alıp onları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

testere 5. film

Serinin Altıncı Filmi

 

Ajan Strahm öldükten sonra Jigsaw’ın koltuğuna dedektif Hoffman oturmaktadır. Fakat peşinden büyük bir operasyon yapılmaktadır. Bu yüzden Hoffman yeni bir oyun başlatır. Aynı zamanda Jigsaw’ın asıl amacının serinin bu filminde ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

testere 6

Serinin Yedinci Filmi: SAW 3D

 

Testere serisinin devam filminde Jigsaw’ın elinden kurtulan Bobby Dagen, sahip olduğu sırlar sayesinde ortaya büyük bir dehşet saçacaktır.

testerenin son filmi

Son film 2010 yılında yayınlanmıştı. Tüm zamanların en iyi gerilim filmlerinden olduğu aşikar olan bu seriyi izlemeyenlere veya tek filmi izleyip bırakmış olanlara her ayın bir tatil gününü 'Testere film günü' yapmalarını öneriyoruz.

Tabii insanın çok da kendini kaptırmaması lazım. :)

 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol