Eskisiyle Yenisiyle Johnny Depp Filmleri

 

 Johnny Depp mi yakışıklı? Yoksa ben mi?

 

 Bu yazıyı okumaya başladığınızda ben bu soruyu bir yerlerden tanıyorum diyebilirsiniz. :)

Eğer soruya cevap verdiyseniz sıkıntı büyük, ama cevap vermediyseniz, kulaklarınızı açıp beni iyice bir dinleyin o zaman…

johnny deep oyuncu aktor film fimleri

Olur ya sevgilinizle, eşinizle, iş arkadaşınızla, kankanızla sohbet ederken konu bir yerlerden taa Jhonny Depp’e geldiyse ve size bu soru yöneltildiysee… Karşınızdaki insanı kırmak istemiyorsanız, “Köprüden önceki son çıkış” derim, kaçabildiğiniz kadar uzağa kaçın. Ama vakit bulamayıp kaçamadıysanız bence sakın cevap vermeyin, çünkü “Görünen köy kılavuz istemez” değil mi? :)

Neyse Johnny Depp’in karizmasını, yakışıklılığını, adaleli vücudunu bir kenara bırakıp hayatından, ödüllerinden ve filmlerinden bahsedelim değil mi? 

Kimdir bu Johnny Depp

oyuncu aktrist sinema film johnny depp

Johnny Depp, 9 Haziran 1963'te yağmurlu bir akşamüstü Kentucky Devlet Hastanesinde hayata gözlerini açtı. :) Johnny Florida'da büyüdü ve 15 yaşında genç bir delikanlıyken bir rock müzisyeni olmak için okulu bıraktı. Her ne kadar annesiyle babası okulu bırakmasına müsaade etmese de minik Johnny onları dinlemeyerek The Kids (Çocuklar) adlı rock grubunda müzik yapmaya başladı ve kısa bir süre sonra davulcunun kız kardeşi Lori Anne Allison ile 1983 yılında evlendi.

Herşey çok güzel gidiyordu. Günlerden bir gün Los Angeles, California'da sevgili karısının yardımıyla Nicolas Cage ile tanıştı ve ilk filmi A Nightmare On Elm Street'de 1984 senesinde oynama şansını elde etti. Fakat şöhret olan Johnny 1985 yılında Lori Anne Allison'dan işler yolunda gitmeyince boşandı.

johnny depp aktor sinema oyuncu film fimleri gitar calmak gitarci

Bana göre Johnny Depp'in hayatındaki en büyük şansı, Yönetmen Tim Burton ile yollarının kesişmesi olmuştur. Oyuncunun kariyerine altın harflerle işlenmiş birçok filminde ünlü yönetmen Tim Burton'un eli vardır.
 

Bakalım Sevgili Johnny akıp giden zaman zarfında ne gibi filmlerde oynamış ve insanlara ne kadar faydalı olabilmiştir.

Edward Scissorhands-Makas Eller -1990-

makas eller jhonny depp film unlu filmler

 

Yönetmen Tim Burton’ın yazdığı ve yönettiği bu film Johnny Depp’i şöhret yapan ve insanlar tarafından tanınmasına neden olan en büyük etmendir.

Konusuna gelince;

Bir mucit Edward'ı büyük çabalar sonucu yaptıktan sonra, Edward’ın ellerini tamamlamaya ömrü yetmez ve ölür. Edward bu olayın sonucunda makaslardan oluşan ellerle yalnız kalmaya mahkûm olur. Fakat Edward'ın hayatı Peg Boggs adlı satış elemanı ile tanışınca değişir.

Sleepy Hollow-Başsız Süvari-1999-

sleepy hollow film jhonny depp film filmleri

Johnny Depp’in eski fakat iddialı filmlerinden birisi…

Konusundan bahsedecek olursam; Ichabood Crane yani Johnny Depp, Sleepy Hallow adlı kasabada meydana gelen birtakım cinayetleri çözmek için gelir. Fakat kasabada yaşayan insanlar bu cinayetleri hayaletlerin yaptığına inanmaktadır.

Johnny Depp’in bu filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim… Benden söylemesi…

Secret Window- Gizli Pencere-2004-

secret window jhonny depp filmi filmleri oyuncu aktor

İşte geldik benim en sevdiğim Johnny Depp filmine. Abartmıyorum 5 ya da 6 kez izlemişimdir, hem de her izlememde ilk kez izliyormuşum gibi heyecanla...

Film eşiyle ayrılma arifesinde olan bir yazarın (Johnny Depp) kendi kafasında kurguladığı Shooter isimli bir kişiyle yaşadıklarını anlatıyor. Sürpriz sonlu ve biraz da psikopatça bir film anlayacağınız.

Charlie And The Chocolate Factory - Charlie’nin Çikolata Fabrikası-2005-

charlie and the chocolate factory carlinin cikolata fabrikasi jhonny depp oyuncu film filmleri

 

İştahları kabartan, filmi izlerken aklıma hep Hansel’le Gretel’in masalındaki çikolata ev geliyor. Bana göre bu film Johnny Depp’in çok kabiliyetli bir oyuncu olduğunu gözler önüne seriyor.

Film’in konusuna gelince;

Charlie ailesi ile beraber yaşayan çok fakir bir çocuktur. Willy Wonka’nın (Johnny Depp) fantastik ve büyülü çikolata fabrikası herkes tarafından merak edilen bir yerdir. Charlie de herkes gibi bu fabrikayı görmek istemektedir. Günlerden bir gün Willy Wonka fabrikasında üretilen beş çikolata ambalajına altından yapılan biletlerden saklamaya karar verir ve bu biletlerden birini bulan ve fabrikayı gezmeye hak kazanan beş çocuktan biri büyük ödülü kazanacaktır.

Ve gelelim tüm dünyada büyük kitleleri peşinden sürükleyen Kaptan Jack Sparrow’a. Yani Karayip Korsanlarına…

Karayip Korsanları - Pirates of Caribbean-2003-2006-2007-2011-2017…

karayip korsanlari jhonny depp filmi filmleri

+Siyah İncinin Laneti

+Ölü Adamın Sandığı

+Dünyanın Sonu

Bana göre Johnny Depp’in yıldızı Karayip Korsanları filminin bu üçlemesiyle parladı. 

Filmlerin konularına gelecek olursak;

Siyah İncinin Laneti; İyi korsan(!) Jack Sparrow ‘un (Johnny Depp) gemisi Kara İnci’yi ve hazine sandıklarını Will Turner (Orlondo Bloom) ile ararken başından geçen trajikomik olayları anlatıyor.

Ölü Adamın Sandığı; Jack Sparrow’un gelmiş geçmiş en büyük efsane olan Uçan Hollandalı'nın kaptanı Davy Jones'a kan borcu olduğu duyulunca, ortalık karışır. Eğer Jack Sparrow, borcundan kurtulamazsa bir ömür boyu Uçan Hollandalı'nın kölesi olarak yaşayacaktır. Ama Sparrow keskin zekâsıyla bu işten de sıyrılır.

Dünyanın Sonu;  Kaptan Jack Sparrow’u, Davy Jones’un sandığındaki korkunç tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmaya çalışan Will Turner ile Elizabeth Swann, istemeye istemeye Kaptan Barbossa ile ittifak yapmak zorunda kalırlar ve macera kaldığı yerden devam eder.

Bu üçlemeye ilaveten Karayip Korsanları-Dünyanın Sonu adlı film de 2011 yılında bu seriye eklendi. 

jhoony depp karayip korsanlari filmi film seri filmler

Konusuna gelince;

Korsanımız Jack Sparrow uzun yıllar sonra geçmişte tanıştığı bir bayanla karşılaşıyor. Fakat bir süre sonra bu bayanın Kara Sakal’ ın öz kızı olduğu ortaya çıkıyor. Bu kadın da babası gibi, ölümsüzlük çeşmesini arayıp bulmak için Jack Sparrow'u maceradan maceraya sürüklüyor.

Ayrıca Karayip Korsanları-Salazarın İntikamı 26 Mayıs 2017 tarihinde vizyonda olacak. Tüm Johnny Depp severlere duyurulur… 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol