Deli Dahi Salvador Dali Hakkında Hiç Bilinmeyenler

1904 yılında İspanya’da doğan Salvador Dali, gerçeküstü eserleriyle sanat dünyanın en önemli isimlerinden birisidir. Ressamlık, heykelcilik, fotoğrafçılık ve filmcilikle ilgilenen Salvador Dali, psikolojik bozukluklara sahip olan bir kişidir. Bu yüzden hayatı boyunca akla sığmayacak şeyler düşünmüş ve yapmıştır. Bu yazımızda Salvador Dali hakkında hiç bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarıyoruz.

 

Salvador Dali doğmadan hemen önce ailesinin ilk çocuğu olan Salvador Dali ölmüştür. Ve onun ismi ikinci çocuğa verilmiştir. İlk Salvador ile ikinci Salvador birbirine çok benzemektedir. Bu yüzden ailesi ilk çocuklarının tekrar dünyaya geldiğine inanmaktadır. Ailesi ikinci Salvador’un yanında sürekli ağabeyi hakkında konuşurlardı. Bu yüzden İkinci Salvador Dali, yani bizim bildiğimiz Dali hep ağabeyinin reenkarnasyonu olduğunu düşünürdü.

 

Kötü çocuk izlenimi yaratan Salvador Dali eğitim aldığı bölümden uzaklaştırılmıştır.

 

Kötü çocuk izlenimi yaratan Salvador Dali eğitim aldığı bölümden uzaklaştırılmıştır. Hatta uzaklaştırma aldığı yıl tutuklanmış ve bir süre hapishanede kalmıştır. Eğitiminin bitmesine çok az bir süre varken okuldan ihraç edilmiştir.

 

Birçok kişiyi rahatsız eden derecede Hitler’e takıntılıydı.

 

Birçok kişiyi rahatsız eden derecede Hitler’e takıntılıydı. Bazı eserlerinde Hitler’e garip bir biçimde yer de vermiş olan Salvador Dali bu konuda çevresinden olumsuz eleştiriler almaktaydı.

Salvador Dali’nin yanında çalışan sekreterler ve diğer çalışanlar Dali sayesinde zengin olmuştur

 

Salvador Dali’nin yanında çalışan sekreterler ve diğer çalışanlar Dali sayesinde zengin olmuştur. Çünkü onlara maaş vermek yerine her ay yaptığı resimlerden veriyordu. Bir süre sonra çok değerlenen resimler sayesinde Dali’nin çalışanları milyoner olmayı başarmıştır.

 

Dali kullandığı boyaların içerisinde yılan zehri bulunduğunu söyleyerek daha yüksek paralara tablolarını satıyordu.

 

Dali kullandığı boyaların içerisinde yılan zehri bulunduğunu söyleyerek daha yüksek paralara tablolarını satıyordu. Aslında bu onun pazarlamacı bir karakteri olduğunu da göstermekteydi.

 

Salvador Dali’nin evliliği de oldukça gariptir. Salvador Dali, gelecekte eşi olacağı Gala ile mutlu bir aşk yaşamaya başladılar fakat Gala evliydi.

 

Salvador Dali’nin evliliği de oldukça gariptir.

 

Salvador Dali, gelecekte eşi olacağı Gala ile mutlu bir aşk yaşamaya başladılar fakat Gala evliydi. Eski kocasıyla boşandıktan sonrasında bile ilişkileri devam etti. Dali ile evlendikten sonra da açık evlilik yaşamaya başladılar. Yani ikisi de başka insanlar ile ilişkiye giriyorlardı.

 

Eski kocasıyla boşandıktan sonrasında bile ilişkileri devam etti. Dali ile evlendikten sonra da açık evlilik yaşamaya başladılar. Yani ikisi de başka insanlar ile ilişkiye giriyorlardı.

 

Karnabahara olan ilgisi şaşırtıcı derecede fazlaydı.

 

500 kilo karnabahar ile İspanya’dan Fransa’ya bile gitmiştir. Hatta yaklaşık 2000 kişilik bir konuşmasında her şeyin karnabaharda bittiğini söyledi. Ona göre karnabaharın muhteşem bir logaritmik eğrisi bulunmaktaydı.

 

Karnabahara olan ilgisi şaşırtıcı derecede fazlaydı. 500 kilo karnabahar ile İspanya’dan Fransa’ya bile gitmiştir. Hatta yaklaşık 2000 kişilik bir konuşmasında her şeyin karnabaharda bittiğini söyledi. Ona göre karnabaharın muhteşem bir logaritmik eğrisi bulunmaktaydı.

 

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol