American Horror Story Dizisine İlham Olmuş 5 Seri Katil

Madam Delphine Lalauire:

Madam Delphine Lalauire amerikan horror storye ilham olan seri katiller

Madam Delphine Lalauire karakteri gerçek hayatta; New Orleans’ta yaşamış, birçok köleye işkence etmiş ve öldürmüş olan, dönemin ünlü ve zengin köle sahiplerinden biriydi. “Dehşet Odası” ile nam salmış Madam Lalauire, evinin üçüncü katındaki bir odaya zincirlediği kölelerine işkenceler eder, onları çeşitli hayvanlara benzetmek için üzerlerinde deneyler yapar ve akıttığı kanlarını vücuduna sürerek bunun onu gençleştireceğine inanırdı. Oldukça geniş bir çevreye sahip olan Madam Lalauire’nin bu yüzü, evinde çıkan yangınla ortaya çıktı. Evdeki kölelerden birinin itfaiye erlerine üçüncü kattaki odayı kontrol etmelerini söylemesiyle erler, odanın kapısını kırarak içeri girdiler ve içeride deneyler sonucu bacakları ve kolları bükülerek yengece benzetilmiş bir kadın ile bacakları çarpıtılmış kediye benzeyen bir adam dahil olmak üzere birçok işkence edilmiş ya da öldürülmüş köle buldular.

Mr. March:


Mr. March amerkan horror storye ilham olan seri katiller

Mr. March karakteri, Amerika’nın kayıtlara geçen ilk seri katili H. H. Holmes’tan uyarlanmıştır. Kendi cinayet otelini inşa eden Holmes’un itiraf ettiği cinayet sayısı 27 olsa da, öldürdüğü insan sayısının 200 civarında olduğu düşünülmektedir. Kafasındaki cinayetleri gerçekleştirmek için bir otel yapımına başlayan Holmes, bu otelin inşası sırasında çalışanları düzenli olarak değiştirir ki, sadece kendisi otelin tasarımını tam olarak bilsin. Bu tasarım sonucu penceresiz odalarla dolu bir labirent, tuhaf şekilli koridorlar, sadece dışarıdan açılabilen kapılar ve hiçbir yere çıkmayan merdivenlere sahip bir yapı oluşmuştur. Holmes, bu otelde ziyaretçilerini çeşitli işkencelerle, çoğunlukla onları oksijensiz bırakarak öldürür. Cesetler gizli bir oluktan bodrum katına düşer, burada parçalanır, el yapımı iskeletler yapılır ve bu iskeletler tıp okullarına satılır.

 

Aileen Wuornos:


Aileen Wuornos amerikan horror storye ilham olan seri katiller

 

Aileen Wuornos hüzünlü hikâyesiyle birçok yapıma ilham vermiş, en ünlü seri katillerden biri olarak görülen eşcinsel bir hayat kadınıdır. Doğduğunda annesi ve babası ayrı olan Wuornos’un babası, çocuk tacizi suçundan hapishaneye girer ve kendini asarak intihar eder. Annesi tarafından da terkedilen 4 yaşındaki Wuornos, büyükannesi ve büyükbabası ile yaşamaya başlar. Bu süreç içinde bir çok kez büyükbabası tarafından taciz edilir ve 14 yaşındayken büyükbabasının bir arkadaşı tarafından tecavüze uğrar. Bunun sonucunda hamile kalan Wuornosu, büyükannesi ve büyükbabası evden atar. Kendini geçindirmek için hayat kadınlığı yapmaya başlar. 1986 yılında Tyria Moore isimli bir kızla tanışır, ona aşık olur ve birlikte yaşamaya başlarlar. Bu süreçte evi geçindirmek için hayat kadınlığı yapmaya devam eder. Bir gün onu arabasına alan bir adamla tartışmaya giren Wuornos, adamın ona tecavüz etmeye kalkışmasıyla, kendini müdafaa etmek zorunda kalır ve adamı silahla öldürüp cesedini ormanlık bir araziye bırakır. Bardağı taşıran son damla olan bu olaydan sonra kendisiyle para karşılığı birlikte olan 6 kişiyi daha silahla öldürür ve cesetleri aynı şekilde ıssız ormanlık arazilere bırakır. Wuornos’un yakalanması ise sevgilisi Tyria Moore’un ihbarı ve tanıklığı ile olmuştur. Davalar açılır ve bu davalar, idam kararıyla sonuçlanır. Bu kararı duyduktan sonra Wuornos'un “Ben masumum. Umarım size de tecavüz ederler bok çuvalları!” cümlesi kayıtlara geçer.

Richard Ramirez:

richard-ramirez

 

“Gece Avcısı” lakabıyla tanınmış Richard Ramirez 14 cinayet ve 67 ayrı suçtan yargılanmıştır. Kurbanlarına gece saldırmayı tercih eden Ramirez, onları genellikle ikişer olarak seçer, kurbanlarına tecavüz ederek, çeşitli işkenceler uygulayarak öldürür. Ramirez’in öldürme güdüsünün; Vietnam savaşı sırasında işkenceler ettiği düşmanlarını ve tecavüz ettiği kadınları anlatan kuzeni tarafından tetiklendiği, sonrasında kuzeni kendi karısını öldürürken orada bulunan Ramirez’in suratına kadının kanının sıçradığı söylenir. Kendisini şeytanın koruduğuna inanan Ramirez, birçok suç mahallinde pentagram (beşgen) işareti bırakmasıyla da tanınır. Yakalandıktan sonra hapiste yakışıklı görünümü dolayısıyla birçok kadın hayran edinen seri katil, dergi editörü Doreen Lioy ile evlenir. Hapishanede idamı beklerken 53 yaşında ölür.

Jeffrey Dahmer:

Jeffrey Dahmer amerikan horror storye ilham olan seri katiller

 

“Milwaukee Yamyamı” lakabıyla tanınan seri katil Jeffrey Dahmer, 17 adamı ve erkek çocuğunu öldürmüştür. Cinayetlerine tecavüz, işkence, nekrofili, yamyamlık ve pedofili gibi suçları dahil eden Dahmer; ilk cinayetini ilişki teklifini reddeden otostopçunun kafasına demirle vurarak işledi. Bu olaydan sonraki kurbanlarını gay barlardan seçen Dahmer, bu kişilerle seks yaptıktan sonra onları öldürüyor, bazılarını parçalara ayırarak yerken, bazılarının kafatasını delerek bu deliklerden içeri hidroklorik asit döküp, onları zombiye çevirmeye çalışıyordu. Bu süreçte kurbanlarından hatıra olarak vücut parçaları da saklayan Dahmer, eve çağırdığı sevgilisinin bir boğuşmadan sonra evden kaçmasıyla yakalandı, cezalandırılıp mahkum oldu ve hapiste başka bir suçlu tarafından kafasına demir çubukla vurularak öldürüldü.

Gamze Gedik
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol