Kuzuların Sessizliği, Nekrofili, Ölülerden Gelen Çığlık!

Tiranlardan Günümüze Taşınan Hastalık!


Düşünsenize, biri ölsün diye bekleyen, mezarlıklarda dolaşan sapkınlar var aramızda!

mezarlar mezarlk mezar nekrofili hastalik tas olu sevicilik

Yıl 1991 ve “Kuzuların Sessizliği” filmini seyrederken Hannibal Lecter karakterini Anthony Hopkins’in böylesi sahici oynaması da bu karakterlerin gerçek hayatta olup olamayacağı sorularını zihnimizde ürpererek canlandırdı. Psikiyatr olan Hannibal, sonrasında yamyam bir katile dönüşmüştür. Bu filmle Jodie Foster “En İyi Kadın Oyuncu Oskarı”nı ve 16 dakikalık performansı ile Anthony Hopkins “En İyi Erkek Oyuncu Oskarı”nı aldı. En İyi Film Oscarı’nı da alan Kuzuların Sessizliği filminde olan Hannibal karakterinin polisle birlikte araştırdığı katil aslında geçmişte nekrofili hastası Ed Gein hayatından esinlendi.

hannibal lecter anthony hopkins oyuncu filmleri filmi karakter karakterikuzularin sessizligi the silence of the lambs

Ed Gein’den hangi filmler esinlenmedi ki, Sapık, Teksas Testere Katliamı da bunlardan bazıları. Edward Theodore Gein seri katil ve mezar hırsızı olarak suç tarihine geçen bir nekrofilidir. Seri katil olarak nitelendirilse de aslında sadece bir cinayet işlemiş Ed. 

Nekrofiliyi anlatmadan önce önemli gördüğüm bir noktayı vurgulamak istiyorum: Yapılan araştırmalarda bu hastalığa sadece 1 kadında rastlandığı tespit edilmiş. Yani çoğunlukla nekrofil olanların cinsiyeti erkek…

olu ayagi olmus insan ayak ayaklar isim karti

insanlar kafa kafalar egisik ilginc yansima yansimalar

Nekrofili nedir?


Belçikalı Psikiyatrist Jopesh Guislan 1850 yılında eski yunanca necro(ölü) philia(aşk) kelimesinden türetilen ölüsevicilik hastalığını tıbbi literatüre dahil etti. Cinsel yönelim bozukluğu olan Nekrofilide hastalar canlı değil, ölü insana karşı ilgi duyar ve onlarla cinsel ilişkiye girerler. 
Geçmişte ülkemizde yaşanan bir olay zihnimden hiç gitmedi, açıkcası bu konuyu yazarken o kadar çok benzer ve şiddet oranı yüksek vaka haberi okuyunca benim psikolojimde epeyce etkilendi, bunu söylemeliyim. Geçmişten hatırladığım olayda, ölen bir kadını altın dişi var diye mezarından çıkarıp, ona tecavüz eden gençlerdi, ki gençlerin tinerci olduğunu hatırlıyorum ve suçu kullandıkları uyuşturucuda görmüştüm. Bu haberi ararken, Çorum’da da (belki aynı olay) daha önce 28 mezarı açıp cesetlere tecavüz ettiği anlaşılan 5 kişi suç üstü yakalanmış haberini buldum. Sanırım olay 2015 yılında olmuş. 

mezar mezarlik nekrofili insan adam ilginc hastalik olu sevici sevicilik

Yakın geçmişte olan vahim bir olay ise İşviçre’den. Kızını bir kazada yitiren baba, sürekli rüyasında onun yardım istediğini görür. Başlarda kızını kaybetmenin acısı olarak bunu tanımlar hatta psikolojik destek alır. Kızının mezarı başına gittiğinde toprağının çökmüş olduğunu görür ve sebebini öğrenmeye çalışırken mezar bekçisinin kızını mezarından çıkarıp sıcak suda bekleterek tecavüz ettiği anlaşılır ve bekçinin bu vukatı ilk değildir. Kızını acıyla tekrar toprağa veren baba, onun yardım çığlıklarını bir daha duymaz. 

Tarihte Nekrofili

hedorot tarihci yunan yazar yazari gezi geziler

eski eskisiyle tarihi tarih olu yikama kalabalik

Tarihin babası olarak anılan Herodot’un kaynaklarında şu geçiyor: Güzel kadınların kadavraları ölümünden günler sonra mezarcılara teslim ediliyormuş. Ve anlattığı bir öykü var ki; Tiranlardan biri olan Periandre, karısı Melissa öldükten sonra bedenini tahnit ettirerek 7 yıl süre ile sevgi ve cinsel münasebetlerine devam etmiş. Belki daha uzun sürerdi bu tecavüz ama tahnit uygulanan ölü bedenin kendini muhafaza etme süresi en fazla 5 sene, o yüzden 7 sene yapabilmiş bu işkenceyi Tiran, belki de kendi sonunda ölmüştür de zavallı eşinin bedeni bu illetten kurtulmuştur. (Tahnit:cesedin bozulmaması için, iç organlarını çıkarılarak yapılan mumyalamaya benzer bir uygulama )


1533’te Britanya Kralı VIII. Henri bir yasa çıkararak, ölü hayvan, insan bedenleri ve sodomiyi yasaklıyor. 19 yy ilk yarılarına gelindiğinde ise Kilise nekrofili ile ilgili açıklama yapmak zorunda kalıyor, ölü bir kadınla cinsel ilişkinin affedilmez günahlardan olduğu vaazı veriliyor.

insan insanlar el ele tutma tutusma eller

Sadece % 15 i psikoz hastası gerisi bizden biri!
Bu sapkınlığın zararsız bir şey olduğunu düşünmüyorum. Cinsel ihtiyaçlarını gidermek isteyen nekrofililerin psikolojisi, öldürmeye doğru yoğunlaşıyor, örnekler, açıklamalar bunu gösteriyor. Düşünsenize, biri ölsün diye bekleyen, mezarlıklarda dolaşan sapkın tipler. Ölü birini bulamazsa öldürüp duygularını tatmin ediyorlar. İşkenceyle öldürenler, ölü bedene inanılmaz işkenceler yapanların hikayelerini biraz araştırma yaptığınızda bulup okuyabilirsiniz. 

ilginc korkunc korku tuhaf cizim resim insan benzetme

Nekrofililerin aileleri olabilir, bir iş yerinde çalışabilirler, normal bir insan hayatı sürdürebilirler. Tespit edilen nekrofili hastalarının sadece % 15 i psikoz hastası, gerisi bizden biri, evet bizden biri nekrofililer!  Sevdikleri insanların ölümlerini kabul etmiyorlar, ulaşmak isteyip ulaşamadıkları kişi ölünce, ölüsü karşı koyamayacağı için ilgilerini ortaya çıkarıyorlar. Ama aşk ve öfke temelli bir duygu yaşadıkları da biliniyor. 

muze bekcisi mumya tecavüz tecavüzü tuhaf ilginc nekrofil nekrofili insan

nekrofili insan olu sevici hastalik nekrofil morg olu

Nekrofili olan insan sayısı bilinmiyor fakat tahminler 10 binde bir görüldüğü üzerinde. Bu hastalığın tedavisi biraz zor, çünkü hissettikleri duyguyu normal görüyorlar ve hasta olduklarını kabul etmiyorlar. Şaşırtıcı olan ise anayasamızda bu hastalık şuç teşkil etmiyor, en fazla 3 ay ceza alacağını bilen nekrofili hastaları diledikleri gibi serbest, bu duruma devam ediyor.

nekrofil nekrofili insan adam erkek olu kadin ilginc hastalik

Nekrofili Yasallaşabilir mi?


Bununla birlikte 2012 yılında Mısır’da bir köşe yazısı ile alevlenen bir sorun, daha sonra tepkiler olmasa yasallaşabileceği anlaşılan gerçek olaya dönüşmüştü. Evlilik yaşı 14’e indirilsin derken, kocalar karıları öldükten sonra ilk 6 saatte karıları ile seks yapma hakkı olmalı diyen yasa tasarısı… Burada dikkatinizi çekerim eşler demiyor ki, sanırım kadınların aklına böyle bir şey hiç gelmez ama erkek için istenen bu sapkın durum (dinen de hiç uygun olmayan ve din kalıplarına sokularak normalleştirilmeye çalışması da ayrı bir sapkınlık göstergesi) insan zihninin sapkınlıkla yıkanılmak istenmesi, kara çağlara itilmesi gibi geliyor bana. Ya da Tiranlardan gelen alışkanlık bilinç altından su yüzüne çıkıyor! 

nekrofil nekrofili hastalik adam insan erkek olu kadin resim ilginc tuhaf olu sevici sevicilik tecavüz

Daha pek çok vahşi olay var kayıtlara geçen, okudukça irkildim, paylaşmakta imtina ediyorum. Fakat bu hastalığın çok sık görülmemesi belki bir şans desem de, korkutucu olan bu hastalığı normal gibi yasa çıkartmayı hedefleri haline getirebilecek karanlık kişilik ve düşünüşlerin olduğu gerçeği.

Deniz Şimşek
Editor
"Hayat dar alanda trajedi, geniş alanda komedidir"

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol