Dört Bacaklı Kadının İnanılmaz Hayat Hikayesi

Josephine Mrytle Corbin desem ne dersiniz? “O kim yahu?” dediğinizi duyar gibiyim. Ben de bugün öğrendim. Josephine Myrtle Corbin, 1868 yılında Amerika’da dünyaya geldi ve onun oldukça ilginç hayat hikayesi, tam da doğduğu anda başladı. Myrtle’ı normal insanlardan farklı kılan şey, doğuştan dört ayaklı olmasıydı. Dört ayaklı diyor olmam sizi yanıltmasın. Dört ayağın tamamı ona ait değil. Ortada yer alan kısa iki bacak, doğum esnasında ölen ikiz kardeşinin. 

 

dort bacakli kadin ilginc resim eski eskisiyle

 

Daha da enteresan olan, Myrtle’ın ikiz kardeşinin ayaklarını da kontrol edebiliyor olmasıydı. Bu ayakları tam kontrollü olarak kullanabilmek için çok uğraşmıştı, ama bunu başaramadı. Onun bu durumu ilk olarak, 1880’de yapılan nüfus sayımında insanların dikkatini çekti.

 

dort ayakli kadin bacakli ilginc eski

 

Myrtle’ın ismi kulaktan kulağa yayılırken; bu durum iş adamı P.T Barnum’un da dikkatini çekti ve Barnum, Myrtle’a sirklerinde çalışması için bir teklif götürdü. Haftalık 400$ üzerinde para kazanan Myrtle, her geçen gün ülke, hatta dünya çapında ismini duyuruyordu. 

 

dort bacakli kadin eski ilginc ayak ayaklar

 

Ancak onun bu enteresan hayat hikayesi burada bitmedi. Tıp dünyası onun peşindeydi ve genetik yapısını araştırmak istiyordu. Bu durum, evliliğinde bir rol oynamış mıdır bilinmez, ama 19 yaşındayken Clinton Bicknell adında bir doktor ile evlenen Myrtle’ın, bir sırrı daha ortaya çıkmıştı. İkiz kardeşine ait olan bacaklarından başka, yine ikiz kardeşine ait olan rahmi ve vajinası da vardı. Dr.Bicknell, bu durumu çalıştığı kurumdaki doktor arkadaşlarıyla paylaşmayı düşündü, ancak eşinin rahatsız olacağını düşünerek önce vazgeçti. Myrtle'nin izniyle, bir süre sonra arkadaşlarıyla birlikte karısındaki bu fiziksel görünümün nedenini araştırmaya karar verdi.

 

dort bacakli kadin aile ailesi ilginc cocugu

 

Sonuç bambaşka bir şoka uğrattı. Araştırmalar sonucunda, her iki rahim de adet görüyordu. Yani bu, her iki rahimden de çocuk sahibi olunabilir demekti. Myrtle’in 5 çocuğu vardı ve alınan bilgiye göre 3′ü kendine ait olan rahminden, diğer 2′si de kız kardeşinin rahminden dünyaya gelmişti.

Ağzınız açık okuduğunuzu biliyorum, ben de öyle okudum ve yazdım. Hadi çok şey yapmayın. Olur böyle şeyler.

 

nietzsche komik soz sozu

Baturay Çevik
Editor
"Mahalle baskısına tampon bölge"

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol