Bir Garip Psişik Simyacı:UYUYAN KAHİN

Yazıya başlamadan önce bazı kavramlara açıklık getirelim…

Hipnoz:Uyku ile uyanıklık arası hali.

Trans: Medyumların ruhla ilişki kurdukları zaman girdikleri özel hipnoz durumu.

Trans halindeyken bir çok kehanetlerde bulunan Cayce,uyku halindeyken söylediklerini ‘okumalar’ adı altında kaydediyor. Uyandığında ise hiçbir şey hatırlamıyor… Peki nasıl yapıyor,ne kehanetlerde bulunuyor bu adam?

Doğumu ve Çocukluğu


18 Mart 1877’de Kentucky’de hayata merhaba der.
Henüz 6 yaşındayken,ölmüş akrabalarıyla iletişim kurabildiği ve hayata onların gözünden bakabildiğini söyler.
Okula başladığı yıllarda ise,sıradaki kitaplarının üzerinde uyuyakalan Cayce,uyandığında kitabı ezbere bildiğini söyler.


İlk Deneyimleri


Çocukluğunda hastalanıp komaya girer.Doktorlar Cayce’i komadan çıkarmayı başaramaz.
‘’ Enseme bir beyzbol topu çarptı. Özel bir yakı yapın ve enseme kuvvetlice basın. Acele edin, yoksa beyin zarının zarar görme ihtimali var.’’
Bu sözleri komadayken söyler,yapılacak özel yakının içeriğini verir ve ailesi bu yöntemi uygular.
Ertesi gün ayaklanır fakat söylediklerini hatırlamaz.
Ailesinin kötü maddi koşulları nedeniyle,13 yaşında okuldan ayrılır ve çalışmaya başlar.
Bir fotoğrafçı dükkanı açar ve orada çalışmaya başlar.
Çocukluktan arkadaşı olan Al Layne’in ayağı felçlidir ve felçli ayağını sürüyerek yürür.
Al Layne,Cayce’in hipnoz yöntemini biliyor olmalı ki,kendisi için bu hipnoz yöntemini denemesini ister.
Çocukluk arkadaşını kıramayan Cayce,uykuya yatar ve transa geçer.
Uyku sırasında,arkadaşına hastalığının nedenleri dahil bazı notlar yazdırır.Uyandığında ise kendi söylediklerine inanmamasını ve kullanmaması gerektiğini söyler.Hatta kendi yazdırdıklarını okuduğunda ,hiçbir şey anlamaz Cayce.
Ancak arkadaşı söylenenleri uygular ve yaklaşık 10 gün sonra iyileşir,bu olaydan sonra civarda Cayce’in adı iyiden iyiye duyulur.Kendisini Tedavi Edecek Yolu Gösterir


21 yaşında gırtlak kanseri olur ve sesini kaybeder.Daha önceleri de denediği transa geçme/uyku yöntemini uygulamak ister ve uykuya yatar. Doktorların gözetiminde ve önünde Cayce,transa geçer ve uyku halindeyken tedavisi için gerekli olan yöntemi ve kullanılacak içerikleri söyler.Uyandığında ise yine hatırlamaz ne söylediğini. Doktorlar söylenenleri not eder ve uygulamaya başlar. Tedavi olumlu yanıt verir ve Cayce sesine kavuşur. Bu olaydan sonra insanlara yardım etmek amacıyla ‘uykuya yatma’yı kendine görev edinir. Daha sonra bir iş adamı tedavi amacıyla Cayce’e ulaşır. Cayce,uykuya yatar ve transa geçer. Uykudayken bazı bitkisel çayların ve bazı ilaçların kullanılması gerektiğini söyler. Bu ilaçlar o güne kadar neredeyse hiç kullanılmamış ilaçlardır.İlaçların bulunması için gazetelere ilan verilir. Daha sonra yine uykuya yattıktan sonra,ilacın formülünü yazdırır. Bu sırada tedavi arayan işadamına Fransız bir gençten mektup gelir.Mektupta bahsedilen bitkisel çayı babasının bulduğunu fakat çok uzun zamandır bu çayı yapmadığını yazar genç ve babasının doktor olduğunu söyler.Bir de formülü yazar mektuba. Yazılan formül Cayce’in uykudayken yazdırdığı formülle aynıdır.

Oğlu’nu İyileştirir


Cayce’in 8 yaşındaki oğlu magnezyum patlamasına maruz kalır ve doktorlar bir gözünü kurtarmak için diğer gözün çıkarılması gerektiğini söyler.Baba Cayce bunu reddeder ve hipnoz uygular. Uykudayken ‘tannik asit’ pansumanı uygulanması gerektiğini söyler ve doktorlar ilk başta bunu reddeder fakat daha sonra bu yöntem uygulanır. Oğlu iyileşir.

Mısır Piramitleri ve Atlantis Hakkında


Uyguladığı trans yönteminin birçoğu Atlantis ile ilgilidir. Cayce,Mısır Piramitleri’nin sanılanın aksine M.Ö 10500 yılları civarında Atlantisliler tarafından yapıldığı iddia eder. Atlantis’ten Mısır’a göç edenlerin yanlarında getirdiği kayıtları,piramitlerin içine (Saklama Odaları’na)  sakladığını söyler.Uyuyan Kahin’in Bazı Kehanetleri


Edgar Cayce hastalıkların tedavisi ve Atlantis hakkındaki uykularının haricinde,bazı kehanetlerde bulunur ve bu kehanetlerin bazıları şöyledir:

-Japonya’nın suya gömüleceğini söyler.

-Elektrikli arabanın yapılacağını söyler.

-Dünya’da soğuk ve sıcak iklimlerin yer değiştireceğini söyler.

-Depremlerin çoğalacağını söyler.

-1920 yılındaki bir seansında,büyük bir ekonomik krizin yaşanacağını ve bu krizin 1933 yılında sona ereceğini söyler.

-1934 yılında,Hitler’in iktidara geleceğini ve dış müdahaleler sonucunda iktidarının düşeceğini söyler.

-1939 yılından sonra gelecek iki ABD başkanının görev süreleri bitmeden,başkanlıklarının biteceğini söylemiştir,nitekim öyle de olmuştur.

Uyuyan Kahin Cayce’in Ölümü

 


Günde 8 trans yapan Cayce’in vücudu bitkin düşmüştür. Ölümünden önce  ‘’Akşam 5’te tamamen kurtulacağım’’ demiş Cayce. 2 Ocak 1945’de,dediği saatlerde hayata veda eder. Yaklaşık 14.000 adet kayıt bırakmıştır ardında. Bir çok hayranı ve adına kurulmuş bir çok kuruluş vardır. 

Burak Benli
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol