Akıl Almaz Nazi işkenceleri -Tarihin En kötü Adamı Mengele

20. Yüzyılın en kötü katili Josep Mengele


Tarihler 16 Mart 1911’i gösterdiğinde, Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Günzburg şehrinde 20. yüzyılın en kötü katillerinden bir olan Josef Mengele dünyaya geldi. Öyle ki; İkinci Dünya Savaşı’nda Polonya’da bir Nazi toplama  kampı olan Auschwitz-Birkenau’da akıl almaz ölümcül deneylere imzasını atan Alman Nazi doktor, acımasızca işlediği insanlık suçları nedeniyle iki milyon kişinin ölümünden sorumlu tutulmaktadır.

eskisiyleyenisiyle josef mengele tarihin en kötü adamı

Aslında o, antroploji üzerine çalışmalar yapan ünlü bir antropologtu. Söylentiye göre, yaşamı boyunca tek yapmak istediği; bütün Afrika Kıtası’nı gezerek insan kanı ve hastalık yapan virüsleri toplayıp, başka başka ırklar arasındaki farklılığı tespit etmekti. Hatta bu araştırmalar sonucunda ırklara özgü ‘veba virüsü’’nün ispatı için Amerika’ya geldiği ve bu durumu Amerikalı bilimadamlarıyla paylaşması koşuluyla diğer Nazi bilimadamlarını affeden Cia’nın, onlara yeni kimlikler kazandırdığı da söylentiler arasındadır.

eskisiyleyenisiyle mengele deneyleri dünyanın en kötü adamı

Ölüm Meleği Mengele

24 Mayıs 1943’te Auschwitz-Birkenau’da göreve başlayan doktora, savaş esirlerini ölüme kadar götüren tıbbi deneyleri nedeniyle ‘Ölüm Meleği’ adı verilmiştir.

Çok zeki olduğu biliniyordu. Okuldan mezun olur olmaz, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’ne katıldı. Hitler’in özel koruma ekibi olan SS birliğine girmeyi de başaran Mengele, Hitler tarafından Auschwitz kampına gönderildi..

O, trenlerle kampa getirilen Yahudileri önce sağlıklı ve sağlıksız olarak ayırıp, sağlıklı olanlara çeşitli deneyler yapıyor, sağlıksız olanları da gaz odalarına gönderiyordu.

Öyle çeşitli işkence dolu deneyler yapıyordu ki; örnek verirken bile tüylerimiz diken diken oluyor.

İşte Mengele Deneyleri;


eskisiyleyenisiyle mengele deneyleri buz dolu küvetler

- İnsanların basınca dayanıklılığını öğrenmek için sağlıklı insanları yüksek basınç odalarına sokup, iç organları patlayana kadar tutuyordu. Bu deneydeki amacı ise Alman paraşütçülerin basınca ne kadar dayanabilirliğini ölçmekti. Ya da Almanların kullandığı kamuflaj malzemelerinin kaç derece soğuğa kadar kullanılabileceğini test etmek için, zavallı insanları içi buz dolu küvetlere sokarak dakikalarca bekletip, dayanamayanların ölümünü izlerken son derece haz duyduğu ve yaptığı bu testten de fazlasıyla memnun olduğu hala söylenmektedir.

-Bir başka deneyinde ise, hiç uyuşturmadan mahkumun midesini tamamen çıkararak yemek borsunu direkt ince bağırsağa diktiği ve insanın böyle yaşayıp yaşamayacağını deneyimlediği, hatta bu testi de onlarca kez tekrarlayarak yaptığı bilinmektedir.

- Bunlardan başka, kadınların acı ve şiddete dayanıklılığını ölçmek için cinsel organlarına elektrik vermek, farklı kan grubunda olan insanların kanlarını çıkarıp birbirlerine enjekte ettiği bundaki amacının ise farklı kan gruplarındaki insanların kan transferinden sonraki yaşama olasılığını tespit etmek olduğu hala kayıtlardadır.

-
Normal boyda olan bir mahkumla cüce bir mahkumun bacaklarını keserek, cücenin bacağını normal boylu insana, normal olanın bacaklarını da cüceye dikerek kullandığı bu insanların yürüyüp yürüyemediklerini tespit etmeye çalışması da çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir. Hatta Bu hasta ruhlu insan, yapışık doğan ikizleri keserek ayırmaya, ayrı ayrı doğmuş olan ikizleri de dikerek yapıştırmaya bile kalkışmıştır.

- Mengele, en tüyler üreperten deneylerinden birini mahkum ikiz çocuklar üzerinde yapmıştır. O, mahkum ikiz çocukları ‘Hayvanat bahçesi konukları’ olarak adlandırmış, önceleri onlara daha yumuşak davranmış, hatta SS askerlerini bile yanlarına yaklaştırmamıştır.Peki bu çocuklara niçin özel bir muamele göstermiştir? Bu sorunu cevabı ise son derece vahimdir. Şöyle ki; onlar, Mengele'in en özel incelemek istediği "genetik" biliminin birer mucizesidirler, bu nedenle de onlar mutlu ve sağlıklı olmalıydılar. Böylece onlara her çeşit olanak sağlanmıştı. Hatta bu çocuklar istedikleri zaman ‘şeker bile yemeliydiler’. Bu küçük yavrucukların, hiç bir zaman aç kalmamaları, temiz yataklarda uyumaları ve temiz giysiler giymeleri gerekiyordu.Mengele amcaları onlara ‘sevgi ve şefkat gösteriyordu. Ta ki; sağlıklı bir hale gelinceye kadar…

Ya sonra? Sonra ne mi olacaktı? O acı veren, sonsuz zalimliklerle dolu deneyler, bu defa onlar için başlıyordu. Bazılarının gözbebeklerine şırıngayla renkli boyalar veriliyor, böylece göz rengi değişecek mi, o araştırılıyordu. Bu korkunç deney sonrasında yavrucukların gözleri mikrop kaparak zamanla görmez oluyordu. Cani doktor böyle durumlarda ikizler öldüğünde gözlerini çıkararak duvarında bulunan panosuna takıyordu.

Bazı ikizleri hadım etmiş, bazılarının da cinsel organlarını keserek birbirlerine dikmiştir. Üstelik herhangi bir uyuşturma işlemi yapmadan. Bazı ikizlere virüs ve bakteri zerk edip ne kadar sürede hastalandıklarını veya ne kadar sürede öldüklerini incelemiştir ki; bizler bu okuduklarımızı ikiz kardeşini kaybeden, kendisi de şans eseri hayatta kalabilen diğer kardeşin verdiği bir röportajdan öğrenmiş olduk.

eskisiyleyenisiyle josef mengele

Mengele denilen caninin sonsuz yetkileri vardı ve bu nedenle daha da şuursuzlaşmıştı. Durum böyle olunca kimseler onu sorgulayamadı, bizler de bu durumda kaç insan öldürdüğünü tam olarak bilemiyoruz.

Tabii kaç kişiyi sakat bıraktığını da.

Bu katil doktor müsveddesi, yaptığı bu deney sonuçlarını ve raporları Berlin'e yollamıştır. Ancak Rus askerleri Berlin’i kuşatınca yakılarak imha edilmiştir. Bazı kaynaklardaki bilgilere göre bu doküman yakılmamış, Amerika ve Rusya’ya kaçırılmıştır. İkinci Dünya Savaşı sonunda Mengele asker kıyafeti giyerek kamptan kaçmayı başarmıştır. Beş yıl kadar Almanya’da gizli saklı yaşamaya çalıştıysa da korkudan, yasa dışı yollarla gittiği Güney Amerika’da uzun yıllar yaşamıştır. Onun hakkında son bilgi ise Güney Amerika’da denizde yüzerken ayağına giren kramp sonucunda hareket edemediği ve boğularak öldüğüdür.
Lagertha
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol