Anne Terliği

Terlik, geleneklerimizde, annelerin müthiş isabet becerisi ile silaha dönüşmüş bir suç unsurudur. Bu inanılmaz acı veren terliğin hedefi olduysanız ve çocuklarınızın da mahrum kalmasını istemiyorsanız; o kadar terlik ve yanında bilumum kumanda, çakmak gibi eşyalardan hiç ders çıkarmamışsınız demektir.


Üzgünüz anneler ama artık silahınız elinden alınıyor. Denizli’de, 38 yaşındaki oğluna naylon terliği fırlatmış, aksilik gibi isabette almamış ama tüm basında oğlunun şikâyeti üzere 2-5 yıl hapis istemiyle yargılanan yüzünden nur akan annemizin ilk davası neyse ki oğlunun şikâyeti geri almasıyla sonuçlandı yoksa bayağı bildiğiniz kasten basit yaralamaya teşebbüsten hapse girecekti.

Sizce de trajik-komik değil mi? Bununla ilgili epeyce yapılabilecek yorum ve değerlendirme vardır ki siz şuan yapıyorsunuz bence! Sizin vicdanınıza bırakıyoruz…

İşte bu, silah sayılabilecek normalde giymelik olan ve bizler işin gırgırındayken, annelerimizi cezaevine girme tehlikesiyle baş başa bırakan plastik terliklerin kullanımına geçici süreyle ara vermek için, öncelikle biz işe annelerimizi üzmeyerek başlayalım!

anneterliği terlik anne eski yeni eskisiyleyenisiyle örf adet

Silahın adı: Anne terliği

Menzil: 2 metre ila 5 metre arası

İsabet oranı: % 200

Belirtiler: Acı, yanma, kızarıklık,

Korunmak için: Anneyi kızdırıp, üzmeyin!

Tavananna
Editor
Hititolog

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol