‘‘Fırtınalar, Geri Dönebilir Değil Mi?’’ - Prison Break

İşte bu soruyla birlikte, dünyayı kasıp kavuran efsane dizi, tam 8 yıl sonra yeniden hayatımıza giriyor:

Prison Break: Scoffield Is Back

eskisiyleyenisiyle diziler eski hali yeni hali prison break geri dönüyor eskisiyle yenisiyle prison break

2005 yılında FOX şirketi ile yayın hayatına başlayan ‘‘Prison Break (Büyük Kaçış)’’ ilk sezonuyla birlikte tam 42 ülkede gösterilmiştir. Aksiyon-dram kategorisinde büyük başarılar yakalayan dizi, ‘‘Her şey aile için’’ mottosunu benimsemiş ve bunu da başarıyla gözler önüne sermiştir.

Senaryosunu Paul Scheuring’in yazdığı, başrollerini ise Wentworth Miller, Dominic Purcell ve Sarah Wayne Callies’in üstlendiği dizide, ABD başkan yardımcısının kardeşini öldürmek suçundan idam mahkumu olan bir adam ve onu kurtarmaya çalışan kardeşinin hikayesi anlatılmaktadır.

Prison Break, her ne kadar ailenin önemini vurgulasa da devlet içindeki çarpıklıkları da cesur bir şekilde izleyiciye aktarmıştır. Alt metinlerde insan psikolojisinin sınırlarını zorlamayı ve bunu toplum nezdinde değerlendirerek sosyolojik bir ivme kazandırmayı da ihmal etmemiştir.

eskisiyleyenisiyle diziler eski diziler yeni halleri prison break geri dönüyor eskisiyle yenisiyle prison break

Toplamda 81 bölüm süren bu dizi, 4 sezon devam etmiş ve 2009 yılında final yaparak yayın hayatını noktalamıştır. İlk sezonun başarısından sonra diziye pek çok ünlü başrol oyuncusu da katılmıştır. Chris Vance, Jodi Lyn O’Keefe ve William Fichtner bunlardan bazılarıdır.

Dizinin özellikle 3. ve 4. sezonunda ‘‘Şirket’’ ismiyle anılan, her şeyi organize eden karanlık bir grubun işleri karıştırdığı ortaya çıkmıştır ki bu şekilde hissettirmeden Illuminati’ye de gönderme yapılmıştır.

eskisiyleyenisiyle diziler eskisiyle yenisiyle prison break geri dönüyor

Dizinin final yapmasıyla birlikte pek çok konuyu muallakta bırakan senaristler, tam 8 yıl sonra her şeyi açığa çıkarmaya karar vererek ‘‘Prison Break’’ hayranlarının zihninde atom bombası etkisi yaratmıştır.

Yapımcı firma, Nisan 2017’de yeniden ekranlara dönecek olan diziyi 2 adet trailer ile birlikte sevenlerine müjdeledi. Yazımızın finalini yaparken biz de onlara bir göz atalım ve ‘‘Yaşasın! Michael ölmemiş!’’ diye haykırarak, eşimize-dostumuza bu yazıyı yollayalım. :)

Trailer 1Trailer 2

Korhan Bora
Editor
Yazar

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol