YABADABADUUUU!

‘Filntstones, meet the filnstones’ diye başlayan sözleriyle Çakmaktaş ailesiyle tanışmayan var mı? Belki de birçoğumuzun ilk duyduğu İngilizce cümleler bunlardı. Ailenin neşeli babası Fred Çakmaktaş ve ailesi televizyonlarımızda kalmakla yetinmeyip tşörtlerde, kalem kutularında ve bilimum kırtasiye malzemelerinde hayatımıza eşlik etti.

fred bambam çakıl

O dönemlerde pek çok kız çocuğunun annesi, saçını tepeden topladığı minik kızına ‘çakıl’ diye hitap etmiş olması olasıdır.Vilma’nın kullandığı bıçakları hatırlayanlar parmak kaldırsın. JEvde Dinazor beslemek; gerçekten dinazorlar tatlı mıydı bilinmez ama keşke tatlı mı tatlı Dino her daim yanımızda dolaşsaydı, eğlenceli olmaz mıydı?Fred’in arabası belki de çocukluk icatlarımıza öncülük etmişti. Araba vardı ama motoru yoktu. Ayaklarımızla koşarak üstümüze geçirdiğimiz tahtalarla hedefe doğru yol almaya gayret ederdik.


eski yeni eskisiyleyenisiyle

Çakmaktaşlardan bahsetmişken evin filini de anmamak olmaz. Çakmaktaş ailesinin inanılmaz keşfi fil banyosu. Sevimli fil, burnuyla, duşa girenlere su püskürtürdü. :)Hadi 90’larda çocuk olanlar itiraf edin bowling oynarken aklınıza Fred Çakmaktaş’ın o parmak uçlarında yürüyerek, dans nidalarıyla attığı sayıların geldiğini.

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol