Şeker Kız Candy

eskisiyleyenisiyle cizgi filmler seker kiz candy

Okuldan çizgi film izlemek için koşa koşa eve gelen çocuklar burada mı? :)


Çocukken okuldan koşa koşa gelir, annelerimizin sevgi dolu(!) azarlamaları eşliğinde sırtımızdan çantalarımızı çıkarıp sokak kapısının yanına atar, önlüklerimizi de çıkarıp çantalarımızın yanına fırlatır ve koşa koşa Şeker Kız Candy’nin maceralarını izlemek için ekranların karşısında hazır ve nazır olarak yerlerimizi alırdık. Candy’nin maceraları ile kâh güler kâh üzülürdük. Bazen Anthony’e kızar bazen de Candy ve Anthony ikilisinin fırtınalı aşklarıyla yanaklarımız al al olurdu. :)

Çocukluk işte…

Aynı tarihi bir belgesel izliyormuşçasına -büyük bir ciddiyet içerisinde- Şeker kız Candy’yi izler, akşamleyin top oynamak için dışarı çıktığımızda arkadaşlarımızla çizgi filmin kritiğini yapardık. Ne güzel günlerdi bir bilseniz…

Dert yok, tasa yok. Tek derdimiz yemek yiyip, arada sırada birazcık ders çalışıp :), çizgi film izlemekti…

Hey gidi günler… Biz büyüdük ve gerçekten de kirlendi dünya…

Neyse fazla derinlere dalmadan size bugünkü kahramanımızdan bahsetmeye başlayayım isterseniz…

eskisiyleyenisiyle cizgi filmler seker kiz candy

Kahramanımız Candy White daha mini minnacık bir bebekken can dostu, yol arkadaşı, sırdaşı kendi gibi mini minnacık bir bebek olan Annie ile bir yetimhanenin bahçesine bırakılır. Çocukluğu ve gençliği süresince birbiri ardına kötü olaylar yaşayan fakat o sımsıcak gülümseyişinden bir şey kaybetmeyen Candy'nin başından geçen maceraları anlatacağım sizlere…

Candy ağaçlardan inmeyen, sürekli koşturup kolunu bacağını yaralayan, hiç mi hiç söz dinlemeyen huysuz fakat tatlı bir kızdır. (Tıpkı Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanındaki Feride karakteri gibi)

eskisiyleyenisiyle cizgi filmler seker kiz candy

Yetimhaneden sorumlu Bayan Pony ve Rahibe Maria her ne kadar Candy’den şikâyet etseler de Candy’nin ve yetimhanedeki diğer çocukların iyi ailelere verilmesi için ellerinden geleni yaparlar. Gel zaman git zaman Annie varlıklı bir aileye evlatlık verilir ve Candy ile evlatlık olduğunun açığa çıkmaması için görüşmek istemez.

eskisiyleyenisiyle cizgi filmler candy ve anthony

Candy ve Anthony

Buna çok üzülen Candy kendini dağlara taşlara vurup zırıl zırıl ağlarken Anthony ile tanışır ve olaylar ondan sonra vuku bulur.

Candy bir süre sonra Annie’yle barışır fakat tepede ağlarken tanıştığı Anthony’yi aklından bir türlü çıkaramaz. Bir süre sonra Candy de evlat edinilir. Fakat Candy bu evdeki kardeşlerle anlaşamadığı için başka bir yere gönderilir ve burada maalesef ki hizmetçilik yapmaya başlar.

eskisiyleyenisiyle cizgi filmler

Fakat o da ne!

Çalışmaya başladığı o evde Anthony ile tekrar karşılaşır ve dolu dizgin bir aşka yelken açarlar.

Her şey gayet yolunda giderken kızımız bir süre sonra başka bir kişi tarafından evlat edinilir. Evlatlık olarak gittiği evin sahibi Bay William çok iyi birisidir ve Candy’yi çok sever. Hatta ve hatta kızımızın eve gelişinin şerefine bir av partisi düzenler. Fakat ne yazık ki Candy’nin ve hepiminizin çocukluk aşkı Anthony attan düşerek hayatını kaybeder. Bu olayı kaldıramayan Candy yetimhaneye geri döner.

eskisiyleyenisiyle seker kiz candy

Candy ve Terry

Oradan okumak için Londra’ya gönderilen kızımız yolda Terry ile karşılaşır ve dolu dizgin bir aşka ikinci kez yelken açar. (Bu ne kardeşim Yalan Rüzgârı gibi :) )

eskisiyleyenisiyle cizgi filmler

Fakat vahim bir olay sonucu Terry’den de ayrılmak zorunda kalan Candy ayrılık acısıyla hayatına devam etmeye çalışır.

Benim hatırladığım kadarıyla sonunda hanım kızımız Candy hemşire olarak çalışmaya başlıyor ve orada Albert adında bir kişi ile tanışıyordu. Bu kadar olaydan sonra hayatının aşkının Albert olduğuna karar veriyordu. :)

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol