Resident Evil İlk Filminden Son Filmine Neler Oldu, Neler Değişti?

Yıllarca internet kafelerden çıkarmayacak kadar bizi kendine bağımlı eden bu bilim kurgu oyunu önceleri sadece bilgisayar başında bizi kilitlerken sonraları bir sinema filmi ile karşımıza çıktı. Video oyunu filme uyarlansa da konu bakımından ayrılmıştır.

Alice karakteri ile karşımıza çıkan Milla Jovovich seri boyunca ana karakter olarak devam etmiş ve oyuncu değişikliği olmamıştır. Serinin ilk filmi 2002’de gösterime girmiş ve Umbrella adlı bir şirketin ürettiği bir T-virüsü tüm insanlığın sonunu getirecektir.

İlk Film, Resident Evil

T virüsünün yanlışlıkla bir tesisten yayılmasını konu alan ilk film görsel efektler ve olağan üstü kurgusuyla izleyenleri büyülemiştir. 32.000.000$’lık dev yatırım sonucu oldukça iyi gişe yapan bu filmin konusu gereği Alice ve Rain S.T.A.R.S adlı bir komando ekibiyle biyolojik savaşa karşı mücadele vermektedirler. Hem zombilerle hem de yüksek miktarda t virüsü enjekte edilmiş değişik mutantlar ortaya çıkmıştır.

resident evil ilk film

SERİNİN İKİNCİ FİLMİ: KIYAMET (Resident Evil Apocalypse)

Alice korkulu bir rüyadan uyanır ve ölümcül virüs Alice'e etki etmez. Derhal insanlığı kurtarmaya kalkışan Alice yaşadığı Racoon şehrinden kaçmaya kalkışırken özel güçlerinin olduğunu fark ederler ancak karşısına Umbrellanın yeni ürettiği namesis çıkar.

resident evil ikinci film

SERİNİN ÜÇÜNCÜ FİLMİ: İNSANLIĞIN SONU

Serinin en hareketli filmi olan insanlığın sonu, izleyenleri uzun bir aradan sonra kendine aşık etti. Ufak bir ekip olan diğer kahramanlar ile çölün ortasında geçen bu mücadele soluk kesici bir serüvendir.

resident evil ucuncu film

SERİNİN DÖRDÜNCÜ FİLMİ: ÖLÜMDEN SONRA

Sağ kalanları kurtarmakta olan Alice, umbrela farklı bir boyuta geçmiş ve git gide daha zorlu hale gelmiştir. Los Angeles’da geçen bu filmde insanlar bir hapishanede kalmış ve etrafları zombilerle çevrilidir. Bir yük gemisiyle kaçmayı hesaplayan Alice büyük bir tuzağa düşmüştür.

resident evil dördüncü film

SERİNİN BEŞİNCİ FİLMİ: İNTİKAM

Alice hem kendine ait sırları öğrenmeye başlar ve aynı zamanda insanlığı kurtaracak bir antivürüsün peşindedir. Kendine ve çevresine olan güvenini yitirmeye başlayan Alice'in zor mücadelesi nefesleri kesecek derecede heyecanlı ve aksiyonlu geçmektedir.

resident evil besinci film

SERİNİN ALTINCI FİLMİ: SON BÖLÜM
Serinin son filminde Alice dünyada kalan tek insan olduğunu düşünürken yaşayan 4000 insan olduğunu da öğrenir ve her şeyin başladığı yer olan racoon şehrindeki kavuğa gidip bu işi bitirmelidir. Zamana karşı yarışan Alice seri boyunca en zorlu mücadeleyi verecektir.

resident evil son bolum

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol