Marvel Çizgi Romanları ve Son Teknoloji Filmleri

Özellikle 90’ların sonunda gelişen teknoloji sinema dünyasını büyük oranda etkilemiştir. Bu etki çizgi romanların okunurluğunu yavaş yavaş yitirmesine neden olmuştur. Barselona-Real Madrid ikilisi gibi olan Marvel ve DC Comics çizgi romanlarını sinemaya aktarmaya başlamıştır. Bu süreçte DC Comics’in arkasında kalan Marvel büyük bir çöküşün eşiğinde iken 4 milyar dolara satın alınmış ve sinema dünyasına büyük bir destek ile girmiştir.

marvel karakterleri

Iron Man (2008)

Iron man, Marvel sinematik evreninin ilk filmi olma niteliği taşıyor. Çizgi romanlarından bilinen Iron Man, milyoner iş adamı Tony Stark’ın nasıl Iron Man olduğu anlatılıyor ve S.H.I.E.L.D adlı kuruluştan bahsediliyor.

marvel iron man

The Incredible Hulk (2009)

Meşhur çizgi roman karakteri olan Hulk’ın nasıl Hulk olduğunun anlatıldığı filmde Marvel kendini iyice geliştiriyor.

marvel hulk

Iron Man 2 (2010)

Marvel şirketinin sinematik evreni hakkında önemli bilgilerin verildiği Iron Man 2 filminde Avengers, S.H.I.E.L.D, Black Widow, Nick Fury ve Ajan Coulsan hakkında kesitler geçiyor.

iron man 2

Thor (2011)

Asgard Prensi Thor’un hayatının anlatıldığını görüyoruz. Burada Avengers için alt yapı çalışmalarının yapıldığı söylenebilir. Çünkü Hawkeye ve Loki hakkında ilk bilgileri Thor filminde izliyoruz.

thor marvel
Captain America: First Avenger (2011)

Steve Rogers’in Kaptan Amerika olma hikayesinin anlatıldığı filmde aksiyonun dur durak bilmediğini izliyoruz.

kaptan amerika marvel

Avengers (2012)

Marvel karakterlerinin birçoğunun birleşerek dünyayı kötü güçlerin elinden kurtardığı Avengers filmi gişe rekorları kırmayı da unutmuyor.

marvel filmleri

Iron Man 3 (2013)

Marvel sinematik evreninin 2. Evresi olan Iron Man 3 devam filmi, Avengers sonrası Iron Man’i anlatıyor.

iron man 3

Agents Of S.H.I.E.L.D (2013-)

Marvel sinema dünyasının yanında televizyon dünyasına da adımlarını atıyor. Agents Of S.H.I.E.L.D süper gücü olmayan ajanlar ile dünyayı koruma görevleri anlatılıyor.

agent of shield marvel

Captain America: The Winter Soldier (2014)

Iron Man 2 filmi ile büyük başarılara imza atan Marvel Kaptan Amerika’nın devam filmi ile başarısını katlıyor ve Marvel dünyası için önemli bir adım atmış oluyor. S.H.I.E.L.D tarafından ihanete uğrayan Kaptan Amerika konu alınıyor.

kaptan amerika yeni filmi

Sonrasında ortaya çıkan Guardians Of The Galaxy, Avengers: Age Of Ultron, Ant-Man, Luke Cage, Captain America: Civil War ve Doctor Strange dizi ve filmleri ile Marvel hem beyaz perdede hem de televizyonda birçok başarılı yapıma imzasını atıyor. Aynı zamanda Marvel 2019 yılına kadar çıkaracağı film ve dizilerin listesini de paylaşıyor. En dikkat çekenler arasında Guardians of Galaxy 2, Avengers: Infinity War ve InHumans bulunmaktadır.

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol