Tek Sayfalık Kitaplar

Nostalji denildiğinde, insanın zihninde bir yerlerde mutlaka bir kitap kokusu uyanır, bir kütüphane ortamı hatırlanır. Kitaplar, insanlara yüzyıllardan beri arkadaşlık ediyor ve etmeye de devam edecekler. Kimisi için yalnızlığa çare olurken, kimisi içinse vazgeçilmez bir tutku oluyorlar. 

kitap defter kalem e book book

Peki, gelişen teknoloji daha fazla kitaba sahip olmanıza imkan verirken, elinizden o muhteşem kitap kokusunu alsa? Siz böyle bir durumda hangisini tercih ederdiniz? 

Evet, belki de çoktan tahmin ettiniz bile; elektronik mürekkep teknolojisinin bize sunduğu e-reader’lardan bahsediyoruz. Bir çoğumuzun özellikle yaz tatillerinde elinden düşürmediği bu teknoloji harikaları bütün kütüphanenizi yanınızda taşımanıza bile imkan veriyor. Çok pratik ve hafif olmaları tercih sebebi. Özellikle kalın kalın kitapları yanlarında taşıyamayanlar için toplu taşıma araçlarında adeta bir kurtarıcı. 

kitap toplantı ebook e book e-book seminer söyleşi

Bir yandan gelişen teknolojiyi kucaklayanlar olduğu gibi, bir yandan da onu reddedenler de bulunmakta. “Kitap dediğinde elinle sayfaları tek tek hissedebilmeli, kokusunu içine çekebilmelisin” diyenler çok da haksız sayılmazlar. E-reader’ların asla kitapların yerini alabileceğini düşünmüyoruz ancak, bol kitap okuyanların hayatlarını kolaylaştırdığı gerçeği de göz ardı edilmemeli. 

Vintage
Editor
Mühendis

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol