Sağlık mı Rahatlık mı?: Alaturka - Alafranga

"Alaturka" evet, sağlık açısından vazgeçilmeyen bir tür olabilir ama çok da can sıkıcı değil mi? fazla bekleyince oturur pozisyonda kan gitmeyen ve ağrıyla kıvranan bacakların acısını yaşamayan var mı? Ee o durumda da o delik nasıl tutturulur ki, bunun bir eğitimi mi var sanki, olmuyor işte denk gelmiyor diyenler utanmayın yahu bildiğimiz şeyler bunlar hem yabancı yok! Hem "ben 12 den vurdum" diye düşünmeyen de herhalde hatırı sayılır sayıdadır…

wc tuvalet kadın erkek

Alaturka tuvalette çok fazla zaman geçirmiş biri sonunda “Alafrangayı” keşfeder ve insanlık, rahata erer demek isterdim ama bağırsaklar rahata ermedi, ermeyecek! Alaturka da çömelerek karın kasları kasılınca mesaneye baskı oluşturup ve mutlu sona kolayca ulaşılırdı! (her ne kadar tutturamama sorunu olsa da) :) Şimdi ise, gazete-dergi alıp “ben birazdan geleceğim” diyerekten gidildi mi gelinmeyen, kuyruklara sebebiyet veren hacet görememe mevzularına yol açtı.

wc lavabo tuvalet wcler

Alafranga, deriye temas ettiğinden, bakterilerin ürediği, birçok kişiyle aynı yere kaba etinizin değdiği ama buna rağmen en çok tercih edilen bu modern sistemin adı oluyor ama bir düşünün sağlık mı, rahatlık mı?  Ya da fotoğrafımızdaki gibi Alafranga görünümlü Alaturka mı? :)

alaturka alafranga wc tuvalet eskisi yenisi eskisiyle yenisiyle

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol