Johan Jacobs Kimdir? Jacobs Nasıl Kuruldu?

Dünyaca Ünlü Kahve Markası Jacobs’un anlamını Biliyor musunuz?

eskisiyleyenisiyle jacops eskisiyle yenisiyle kahve kültürü

Kahve, kökboyasıgiller familyasının Coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen tozun su ya da süt ile karıştırılmasıyla yapılan içecektir.

eskisiyle yenisiyke kahve jacops nedir

Bremenli bir sanayici olan Johan Jacobs, savaş yüzünden iki kez yeniden başlamak zorunda kaldığı halde, Almanya'nın başta gelen kahve üreticisi oldu.1895'te Bremen'de "Kahve, çay, kakao, çikolata ve bisküvi satışı yapan özel bir dükkân" açtı.

eskisiyleyenisiyle kahve jacops ne demek

İşletmesinin olağanüstü kalkınması, Jacobs'a 1913'ten sonra kahve karışımlarını kendi adı altında satışa sunması için cesaret vermişti. Logosu için ise, marka ismi ve ufak bir kahve dumanı sembolü ile basit ve akılda kalır cinsten bir seçim yapılmıştı.

eskisiyleyenisiyle jacops

1920 yılından sonra uzaktaki müşterilere de hizmet götürme arzusuyla servise başlayınca dünya çapında yayılması kaçınılmaz oldu.

eskisiyleyenisiyle kahve kültürü jacops ne demek

Yakın bir zamanda, kahvenin dünya genelinde yükselişi ile ilgili bir panele katıldım. Kahvenin dünya da satışı en çok olan 2. ürün olduğunu öğrendim. Birincisi tahmin edersiniz ki petrol. Lezzeti ve fazla sayıda seçenekleri sayesinde damak tadına göre kullanımı daha da artıyor. Peki bu sektörde son moda ne biliyor musunuz ? Jacobs gibi filtre kahveleri sütü suyu ve kahvesini ayırarak içmek. Bakalım daha neler göreceğizPingu
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol