Artık Pikachu'yle Selfie Çekebiliyoruz

Taso orijinal adı ile tazo, ünlü cips firmasının 90lı yıllarda piyasaya sürdüğü, Frito-Lay’ın çıkardığı, plastik yuvarlak oyuncaklardır. Üzerinde çizgi film karakterleri olan, çocukların oynayıp biriktirdiği tasolara 1999 yılında, dönemin çizgi filmi pokemon karakterleri basıldı. 51 pokemon karakterinin tamamını içeren tasolar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gördü.  

pikachu taso balbazar oyun game

Ülkemizde Taso 2, Taso 3, Dev Taso, Taso TV, Özel Koleksiyon, Jet Taso ve Özel Dev Taso isminde çeşitleri çıktı. Tasoyu sevenler koleksiyonunu dahi yaptı. Hala internette nostalji adı altında bu koleksiyonları satan insanlar var. 2016 yılında Pokemon tasoları boyut değiştirerek, akıllı telefonlara Pokemon Go adında bir oyunla geldi. 

pokemon go oyun sokak çocuk oyunlar

Bayağı ilgi gören oyunu akıllı telefonlara indirip, oynayan insanların, pokemon bulacağız diye camilere kadar ellerinde telefon ile girip pokemon avcılığı yapması, gündem haber konusu olmuştu. Daha sonra casus program olabileceği gibi tartışmalar yüzünden insanların çoğu oynamaktan vazgeçti ve telefonlarından uygulamayı sildiler lakin 2016 yaz aylarında tekrar popüler oldu.

Yıllar yıllar önce, Pikachu'nun tasosunu bulmak için paket paket cips yiyenler, bugün pikachu'yla selfie çekerken geçmiş günlerin acısını çıkarıyor :)

Vintage
Editor
Mühendis

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol