Susam Sokağı'ndan Sonra Pepe'yi Sevdik mi?

90'larda çocuk olanların çok iyi bildiği öğretici, eğitici çocuk programı olan Susam Sokağı, okul öncesi eğitim için oldukça önemliydi. Yıllarca oradan renkleri, sayı saymayı, mevsimleri ve daha birçok şeyi, şarkılarla öğrenmiştik.

Çoculuğunda, büyük ama bir o kadar da minnoş olan Minik Kuş'a sarılmak isteyenler, :)

susam sokağı minik kuş eskisiyle yenisiyle çizgi filmler eskisiyleyenisiyle minik kuş susam sokağı eski hali

peki ya Kırpık'ı hatırlayanlar?

eskisiyleyenisiyle susam sokağı eskisiyle yenisiyle çizgi filmler

90'lardan sonraki on yılda çocuk olup, susam sokağını hiç izlememiş olanlar da, mutlaka en yakın arkadaşıyla kendisi için şu yakıştırmayı duymuştur: ''Edi ile Büdü gibisiniz''
Büdü sinirli ama sempatik, Edi ise aksine sakin ve fazlasıyla şakacıydı. :) Birbirlerinin zıttı bu iki karakter dosttular.

eskisiyle yenisiyle susam sukağı ediyle büdü eskisiyleyenisiyle çizgi filmler

Geldik benim favori karakterime, obur mu obur Kurabiye Canavarı. :) O kurabiyelerin geometrik şeklini araştırıp, izleyenlere öğretirken dayanamayıp, bütün kurabiyeleri mideye indirirdi. Bana kendimi hatırlattı. :)2015 yılında tekrar TRT ekranlarında olması için anlaşma sağlanılan Susam Sokağı'nın eski popülaritesini yakalayamaması çok üzücü.

eskisiyleyenisiyle çizgi filmler eskisiyle yenisiyle susam sokağı pepe

Şimdi çocuklar Pepee ve arkadaşlarını izliyorlar. 2009 yılı sonrası doğan hemen hemen her çocuğun merakla izlediği bu çocuk programı, bir zamanların Susam Sokağı’ndan farksız… Eğitici ve öğretici bölümleri ile çocuklara okul öncesi eğitim veren bu program sayesinde, çocuklar okula gitmeden sayı saymayı, renkleri ve daha çok şeyi öğrenmekte…

Ama biz galiba hala kurabiye canavarcıyız :)

Gamze Mercan
Editor

Yorumlar

Giris Yapınız

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Şifremi kaybettim
Üye Ol Giriş
Facebook ile Giriş
veya
Doğrulama için mail adresinizi kontrol ediniz.
Üye Ol Giriş
Üye Ol